Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Badanie ciśnienia krwi i rękodzieło

Data publikacji: 06 grudnia 2016 r. 21:30
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Badanie ciśnienia krwi i rękodzieło
 

W środę, 7 grudnia, szczeciński oddział ZUS organizuje „Dzień Osób z Niepełnosprawnością". Będzie można skorzystać z porad ekspertów, zbadać ciśnienie i obejrzeć rękodzieło.

W dniu otwartym udział wezmą eksperci Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Powiatowego Urzędu Pracy, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i wielu innych instytucji oraz organizacji pozarządowych. W godz.10-14 będą udzielać informacji dotyczących m.in. ubezpieczeń społecznych i możliwości aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Pomogą w sprawach z zakresu orzecznictwa lekarskiego i rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej oraz doradzą, jak poszukiwać pracy i otworzyć własną działalność gospodarczą.

Każdy odwiedzający będzie mógł bezpłatnie zbadać ciśnienie krwi. A także obejrzeć rękodzieło wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy szczecińskim kole Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym i Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej w Dobrej. Do siedziby oddziału ZUS zaproszeni też zostali podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Policach.

„Dzień Osób z Niepełnosprawnością" odbędzie się w środę (7 grudnia) w siedzibie szczecińskiego oddziału ZUS przy ul. Matejki 22 (sala nr 160, II piętro), w godz. 10-14.

(mag)

Fot.: Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ja
2016-12-07 08:49:34
Po co mierza cisnienie?Przeciez dla nich wszyscy sa zdrowi
Stalowe nerwy,
2016-12-07 01:51:55
Nic dziwnego ze, po drodze do ZUS-u PO-dskakuje cisnienie... a osiaga sie jeszcze wyzsze... PO wyjsciu z Urzedu !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA