Wtorek, 30 maja 2023 r. 
18 szczecin
REKLAMA

„Badamy nie tylko mamy”. Porozmawiaj, dopytaj, sprawdź...

Data publikacji: 25 maja 2023 r. 10:06
Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2023 r. 10:06
„Badamy nie tylko mamy”. Porozmawiaj, dopytaj, sprawdź...
Akcja promująca profilaktykę zdrowotną dla pań odbędzie w holu Starostwa Powiatowego w Policach przy ul. Tanowskiej. Fot. Agnieszka Spirydowicz  

Do udziału w akcji "Badamy nie tylko Mamy" zapraszają Powiat Policki i Stowarzyszenie „Polickie Amazonki”. Odbędzie się w piątek 26 maja w holu Starostwa Powiatowego w Policach przy ul. Tanowskiej 8 w godzinach 12-15. Z okazji Dnia Matki w 85 polskich miastach, członkinie klubów Amazonek będą edukować nt. profilaktyki raka piersi.

Na miejsce akcji w Policach będzie łatwo trafić - drogę wskażą unoszące się balony z helem, które właśnie przed wejściem do holu budynku starostwa wypuszczą organizatorzy w chwili rozpoczęcia działań profilaktycznych. Członkinie stowarzyszenia będą edukować nt. profilaktyki nowotworów i uczyć samokontroli piersi. Będzie można porozmawiać, wypytać, a dzięki temu lepiej poznać swój organizm i z większą wiedzą reagować na wszelkie zmiany, ale też wspierać bliskie nam kobiety w procesie leczenia.

Do współudziału w akcji zaproszono pracowników Wojewódzkiego Oddziału NFZ w Szczecinie. Będą wykonywać pomiary analizatorem składu ciała. Przewidziano też drobny upominek dla każdej z pań.

Honorowy patronat nad ogólnopolską inicjatywą, zorganizowaną przez Federację Stowarzyszeń Amazonki, objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

(sag)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA