Czwartek 23 września 2021r. 
REKLAMA

Azymut na Różankę [GALERIA]

Data publikacji: 2021-04-15 07:58
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-17 08:57
Azymut na Różankę
Szczecińska Różanka czeka na ciepłą słoneczną aurę oraz gości spragnionych wypoczynku w naturze. Przypominamy, że w uwagi na budowę węzła Łękno jest otwarta wyłącznie brama od strony alei Fałata, a wejście od strony ul. Jasienicy jest zamknięte. Fot. Arleta Nalewajko  

Czas wiosennych porządków nie ominął szczecinian ulubionego ogrodu - Różanki. To jeden z najbardziej reprezentacyjnych miejskich terenów zielonych: cel spacerów oraz miejsce wypoczynku miłośników "królowej kwiatów", która tu rozkwita w sile 10 tysięcy i w niemal 100 odmianach.

Zima ich nie oszczędziła. Część róż przemarzła. Wymagały odmładzającego przycięcia. Czego w ostatnich dniach dokonali pracownicy konsorcjum szczecińsko-gorzowskich firm: Zielone Ogrody Sylwiusza Mołodeckiego oraz ZPiUK PORAJ Wawrzyńca Zielińskiego, którzy od kilku lat opiekują się szczecińskim Ogrodem Różanym.

Można dostrzec nie tylko prace w zieleni, ale również porządkowe. Po raz pierwszy od otwarcia Różanki, czyli od 2007 r., dokonano wymiany stolarki we wszystkich ławkach zbudowanych w modernistycznym stylu z klinkierowej cegły, uzupełnione ich spoiny. Zostały umyte i zabezpieczone środkiem impregnującym również pozostałe elementy małej architektury - od pergoli po schody. Odświeżono również nawierzchnię głównych alei spacerowych.

Wszystko to kosztem 73 tys. złotych, ale z efektem - miejmy nadzieję - na lata. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Robert
2021-04-17 08:03:42
Może wzorem innych terenów zielonych, przestańmy dbać o różankę i zafundujmy sobie tam „kwietne łąki”. Przecież uschnięte badyle wszelkiej maści chwastów na klepisku są wg niektórych trendy :)
Ela
2021-04-16 08:07:04
Kiedy wreszcie będzie można przejść obok Różanki ( w ciągu ulicy Fałata) przejściem pod torami i obwodnicą w kierunku Arkonki? Przejście jest dawno przebudowane, ale nie udostępnione mieszkańcom. Przejście przebudowano w ramach Węzła Łękno ( inwestor Miasto Szczecin)
Zbigniew
2021-04-15 13:06:38
Kiedy w Różance ryszy kawiarenka jak z moich młodych lat 60 lody kawa i inne napoje Wtenczas nikomu to nie przeszkadzalo a dzisiaj??????
Czytelnik Łukasz
2021-04-15 10:59:14
Kiedy dosłownie za płotem Różanki ruszy autostrada zwana obwodnicą śródmiejską, będzie można tylko zaorać nasz ogród różany. Nikt nie będzie tam spacerował przy ruchliwej arterii. Szczecińskie "biednie" kmioty niszczą piękno miasta. Takie biedne a na TRZY samochody rodzinę stać? Patologia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ