Prezydent Andrzej Duda mianował 17 oficerów na stopnie generalskie i admiralskie. Wśród awansowanych był dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu Włodzimierz Kułagin, który otrzymał nominację na stopień kontradmirała.
W Kułagin urodził się 17 grudnia 1967 roku w Olsztynie. Jest absolwentem Wydziału Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Służbę zawodową rozpoczął
w ówczesnej 9. Flotylli Obrony Wybrzeża w Helu. Przeszedł wszystkie szczeble dowodzenia. Odbył wiele międzynarodowych kursów, misji i szkoleń. Od kwietnia 2021 r. jest dowódcą 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Kontradmirał został odznaczony m.in.: Morskim Krzyżem Zasługi, srebrnym medalem „Za Długoletnią Służbę”, złotym medalem „Za Zasługi Dla Obronności Kraju” i złotym medalem „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, „Gwiazdą Iraku”, medalem NATO Training Mission – Iraq (NTM-I) oraz medalem Sił Zbrojnych USA za Chwalebną Służbę (Meritorious Service Medal).
(rj)