Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Auto wpadło do kanału. W środku są ludzie! [GALERIA, FILM] (akt. 5)

Data publikacji: 2019-09-10 19:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-11 12:58
Auto wpadło do kanału. W środku są ludzie!
Fot. Bartosz Turlejski  

Nie żyją dwie osoby przebywające w samochodzie, który wpadł we wtorek (10 września) do kanału w Świnoujściu. Pomimo reanimacji nie udało się ich uratować.

O śmierci dwóch odnalezionych osób poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie Tomasz Kubiak. Z jego informacji wynika, że po wyciągnięciu ich na brzeg prowadzona była resuscytacja, jednak w obu przypadkach stwierdzono zgon. To młodzi ludzie, uczniowie świnoujskich szkół. Jedna z osób to ósmoklasista.

Auto wyciągnięto za pomocą dźwigu jeszcze przed północą. Akcja przebiegła bezproblemowo.

(pap, BaT)

 

* * *

Wcześniejsza informacja:

Do kanału portowego w Świnoujściu wpadł samochód. W środku było dwoje młodych ludzi: chłopak i dziewczyna. Wyciągnęli ich płetwonurkowie. Trwa reanimacja.

 

* * *

Wcześniejsza informacja:

Do kanału portowego w Świnoujściu wpadł samochód. W środku jest dwoje młodych ludzi: chłopak i dziewczyna. Auto spoczęło na głębokości 7 metrów. Wcześniej jeden chłopak sam się uratował – wyszedł po drabince. Trwa akcja ratownicza. Na miejscu jest policja, straż pożarna, karetki i dwie łodzie ratownicze. 

Wszystko obserwuje rodzina i zastępca prezydenta Świnoujścia – Paweł Sujka. Przy nabrzeżu zebrało się także sporo ludzi – to znajomi nastolatków. Wszyscy bardzo przeżywają to, co się dzieje. 

 

* * *

Jak podał prezydent Świnoujścia – Janusz Żmurkiewicz, w związku z wypadkiem wstrzymano kursowanie promów na przeprawie promowej Centrum. Auta osobowe są kierowane na przeprawę Warszów, a ciężarowe na razie czekają w kolejce na uruchomienie przeprawy Centrum. Jeśli sytuacja będzie się przedłużać, wówczas jeden z promów zostanie skierowany na przeprawę Warszów i tam właśnie będą kierowane ciężarówki. Aktualne informacje na temat przepraw promowych można uzyskać u dyspozytora Żeglugi Świnoujskiej – tel. 91 321 21 40.

BaT

Fot. Wojciech Basałygo, Bartosz Turlejski

Film: Bartosz Turlejski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A gdzie byli rodzice w tym czasie?
2019-09-11 12:55:27
- protestowali przeciwko "łamaniu demokracji" i chcą naprawić wymiar sprawiedliwości.
Alicja
2019-09-11 08:31:17
Dobrze, że chociaż innym krzywdy nie zrobili. Matka natura dokonała eliminacji. Wiem też, że dla rodziców to tragedia i współczuję im, jacy by nie byli.
.
2019-09-11 06:24:09
A gdzie byli rodzice w tym czasie?
Nic nie widać na tym zdjęciu
2019-09-10 20:15:46
Inne media podają, że w samochodzie były dzieciaki - nastolatkowie. Jeden się uratował, dwoje wpadło do wody razem z samochodem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ