sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Auta na prąd zaparkowały przed halą

Auta na prąd zaparkowały przed halą [GALERIA]

Auta na prąd zaparkowały przed halą
Data publikacji: 2018-06-30 19:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Wywietleń: 2227 336292

Dziewięć aut elektrycznych przyjechało zza Odry do Szczecina. Przystanek urządziły sobie na parkingu przed halą Netto Arena przy ulicy Szafera. Był to jeden z etapów rajdu eCorso. Można też było się przyjrzeć tym zaawansowanych technicznie pojazdom.

Na placu zaparkowały m.in. trzy samochody marki Tesla - w tym dwa modele S - oraz roadster, nissan leaf, nissan e-NV 200 (minibus), bmw eDRIVE, smart, renault zoe.

Auta z silnikami napędzanymi przez baterie są ciche, ekologiczne, ale i drogie. Choć nie ma ich na ulicach jeszcze zbyt wiele, powoli zdobywają popularność.

Dwa swoje auta elektryczne pokazał też Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.

- Czynność odpalania wygląda w ten sposób, że wciskamy hamulec i naciskamy przycisk odpalania - objaśnia Tomasz Holona z ZDiTM.

Kierując na placu mikrobusem nissan e-NV 200, tłumaczy, jak układ napędowy odzyskuje część energii elektrycznej. Auto porusza się niemal bezszelestnie. Służy do przewozu pracowników, narzędzi w dziale utrzymania czystości i porządku ZDiTM.

- Na jednym ładowaniu można przejechać 150 kilometrów. W aucie osobowym dystans jest większy, bo pojazd jest lżejszy - tłumaczy p. Tomasz. - Samochód ma dwa gniazda ładowania: na 230 wolt i do szybkiego ładowania. Jeżeli korzystamy z gniazda 230 wolt, to trwa to całą noc noc. Natomiast szybkie ładowanie ok. 30-40 minut i baterię naładujemy do 80 procent.

Tomasz Holona dodaje, że w najbliższym czasie w Szczecinie zostaną podłączone 3 stacje do szybkiego ładowania aut. Będą też kolejne. Miasto ma jeszcze w zasobach nissana leaf.

Rajd eCorso wyruszył ze Strausbergu koło Berlina. Elektryczni rajdowcy po posiłku, krótkim odpoczynku i naładowaniu baterii swoich pojazdów wyjechali ze Szczecina w kierunku Ueckermünde i wyspy Uznam.

(kl)

Fot. Marek Klasa

Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą Auta na prąd zaparkowały przed halą

Komentarze

mirek
A to niby dlaczego? Ja tam akurat wierze w przyszłość elektryków, bo jak widac na przykładzie innych państw - naprawde mozna jesli sie chce i jest na to wizja. U nas wizja jest i powoli sie rozwija jak widac chociazby na przykladzie infrastruktury z punktami ladowania greenway'a. Za kilka lat elektryki beda popularne i u nas a wtedy i ich ceny beda bardziej przystepne
2018-07-14 14:18:54
zs
zabawki dla dużych dzieci za państwowe pieniądze.
2018-06-30 21:46:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie