Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
4 szczecin
REKLAMA

Aukcja prac niepełnosprawnych artystów. Wylicytuj i wesprzyj

Data publikacji: 19 czerwca 2021 r. 22:43
Ostatnia aktualizacja: 19 czerwca 2021 r. 22:43
Aukcja prac niepełnosprawnych artystów. Wylicytuj i wesprzyj
fot. Anna Gniazdowska  

Już w niedzielę 20 czerwca w GOKSiR w Przecławiu odbędzie się licytacja prac plastycznych pochodzących z XVIII edycji konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych. Celem aukcji jest zebranie środków na zakup materiałów plastycznych dla niepełnosprawnych artystów plastyków z naszego województwa, którzy na co dzień realizują swoje pasje w placówkach opiekuńczo -rehabilitacyjnych.   

Prace, które zostaną wystawione na licytacje, pochodzą z konkursu plastycznego Sztuka Osób Niepełnosprawnych. To największy konkurs plastyczny w kraju, adresowany do osób z niepełnosprawnościami. Organizowany jest od 18 lat przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Reprezentanci naszego województwa co roku są na nim doceniani - w tegorocznej edycji Henryk Żurawski ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Połczynie- Zdroju na etapie ogólnopolskim zdobył III nagrodę w kategorii malarstwo i witraż za pracę „Zielony, Żółty i Ja”. Praca pana Henryka została zauważona spośród 1927 prac z całej Polski!

- Organizując aukcję prac, możemy ich twórcom przekazać środki na zakup artykułów plastycznych niezbędnych do realizowania ich życiowej pasji - tłumaczy Inga Mikee z zachodniopomorskiego oddziału PFRON w Szczecinie. - Naszą akcją chcemy podziękować wszystkim twórcom, biorącym corocznie udział w konkursie, za ich talent i serce, jakie włożyli w stworzenie swoich dzieł. Oprócz licytacji, planujemy przeprowadzić zbiórkę publiczną w tym samym celu społecznym.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Przecław Festiwal. Potrwa w godz. 12-16. W trakcie aukcji zaplanowano występy artystyczne i pokaz karate. Będą też atrakcje dla najmłodszych: modelowanie balonów, warkoczyki, bańki plus zamykanie w bańce, warsztaty slime, fotobudka, warsztaty ogrodnicze, dmuchańce, gry XXL, siatkówka balonowa czy malowanie na sztalugach.

Organizatorami wydarzenia są: Oddział Zachodniopomorski PFRON, Fundacja Witryna Kultury oraz Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Przecławiu.

(gan)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA