Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Asfalt na ostatnim odcinku Modrej i Koralowej. To nadal plac budowy

Data publikacji: 02 kwietnia 2023 r. 05:22
Ostatnia aktualizacja: 02 kwietnia 2023 r. 07:22
Asfalt na ostatnim odcinku Modrej i Koralowej. To nadal plac budowy
Na ostatnim odcinku ul. Koralowej i Modrej ułożono już asfalt, nadal jednak jest plac budowy. Fot. Szczecińskie Inwestycje Miejskie  

Dobiegają końca prace na modernizowanych ul. Modrej i Koralowej. Na ostatnim odcinku układana jest nawierzchnia bitumiczna. Postęp robót pozwala wykonawcy zlikwidować ograniczenia w ruchu.

- W minionych dniach na placu budowy działo się sporo. Prowadzone były prace przy przebudowie kanalizacji deszczowej, montowane były wpusty, studnie teletechniczne oraz słupy oświetleniowe - wylicza Piotr Zieliński, rzecznik miasta ds. inwestycji. - Wykonywano ponadto chodniki oraz wjazdy na posesje. Wykonawca rozpoczął także prac przy układaniu nawierzchni bitumicznych na brakującym odcinku inwestycji, co pozwoliło zlikwidować wahadło i ograniczenia w ruchu.

Warstwa ścieralna ułożona zostanie dopiero po zrealizowaniu dodatkowych prac związanych z przebudową przepustu na rzece Bukowa. Wciąż będzie to zatem plac budowy, dlatego wszyscy uczestnicy ruchu powinni zachować szczególną ostrożność.

W zakres prac przebudowy ul. Koralowej i modrej wchodzi m.in. poszerzenie jezdni i wykonanie nowej konstrukcji jezdni, wykonanie pasów rowerowych, przebudowa skrzyżowań z drogami publicznymi, zatok autobusowych, budowa chodników, przebudowa zjazdów indywidualnych i publicznych, wycinka drzew i krzewów, budowa i przebudowa kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego. Wykonawcą prac jest STRABAG Sp. z o.o. ©℗

ToT

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA