środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Artystyczna inscenizacja drogi krzyżowej

Artystyczna inscenizacja drogi krzyżowej

Artystyczna inscenizacja drogi krzyżowej
Data publikacji: 2016-03-18 08:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1750 123817

Ósma już Artystyczna Inscenizacja Drogi Krzyżowej rozpocznie się w piątek 18 marca o godzinie 18.00 . Tradycyjnie pierwsze stacje odbędą się na terenie DK „Klub Skolwin”, następnie orszak składający się z artystów i zgromadzonych widzów przebędzie drogę na teren przykościelny Parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla na ul. Inwalidzkiej.

Podczas przemarszu zainscenizowane zostaną poszczególne stacje drogi krzyżowej, zaś na terenie przykościelnym odbędą się wszystkie, tak efektowne w poprzednich latach, sceny finałowe. Tegoroczna inscenizacja – poza przedstawieniem historii znanej z biblijnych przekazów – ma ambicję przesłania znanej niektórym skądinąd prawdy, że wszyscy ludzie – bez względu na miejsce, kulturę i warunki w jakich żyją; jaki maja kolor skóry czy wyznanie – są równi sobie nawzajem i równi przed Bogiem „…czymkolwiek On im się wydaje…”; jednakowo oceniane są ich winy i zasługi. Stąd wynika dobór zastosowanych elementów: scenografii, kostiumów, tekstów i akcentów muzycznych.

Przedsięwzięcie to, jak w latach poprzednich, połączy wielu wykonawców reprezentujących zarówno środowisko mieszkańców Skolwina (na co dzień nie zajmujących się działalnością artystyczną) osoby działające na obrzeżach instytucjonalnej kultury (przedstawiciele stowarzyszeń i podmiotów amatorskiego ruchu artystycznego) oraz zawodowych twórców parających się działalnością artystyczną w instytucjonalnych jednostkach Kultury.

Podczas inscenizacji wykorzystane zostaną teksty m.in. Sergiusza Jesienina, Emily Dickinson, Jorge Luisa Borgesa, Wisławy Szymborskiej, Ernesta Brylla; wybrzmi gitara elektryczna, saksofon i trąbka, bębny, zapłoną ognie… Sam finał to na razie tajemnica, która zapowiada się tyleż nieoczekiwanie co magicznie…

Obsada około 150 osobowego zespołu VIII Artystycznej Inscenizacji Drogi Krzyżowej już sama w sobie budzić musi uznanie, bowiem swój udział zapowiedzieli między innymi: aktorzy scen szczecińskich, BLOCO POMERANIA, KUKUA DJEMBE oraz grupa warsztatowa bębnów afrykańskich, Chór Kameralny ZUT, Policki Chór Kameralny POSTSCRIPTUM, Chór Kameralny Polickiego UTW, grupy rekonstrukcyjne - Rota Drabów Bańskich i Grupa DARNAR, Grupa Twórcza KRATA EON, Teatr ELIPSA młodzież z Zespołu Szkół nr 10 (Skolwin), dziewczęta z MOW im. Janusza Korczaka w Szczecinie, pracownicy i przyjaciele DK „Klub Skolwin”. (k)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie