Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Artyści z niezwykłą wyobraźnią [GALERIA]

Data publikacji: 2020-10-12 19:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-14 10:21
Artyści z niezwykłą wyobraźnią
 

Prawie sto prac nadesłano do wojewódzkiego etapu XVIII Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych", organizowanego przez PFRON. W poniedziałek (12 października) w Szczecinie jurorzy wybrali i nagrodzili te z nich, które będą reprezentowały nasz region w etapie ogólnopolskim.

Konkurs organizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest kierowany do uczestników warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów pomocy społecznej oraz mieszkańców DPS-ów. To największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek terapeutycznych dla osób niepełnosprawnych.

W tym roku motywem przewodnim był temat "Tajemnica mojej wyobraźni". Prace można było zgłaszać w kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia.

Do etapu wojewódzkiego wpłynęło 97 prac autorstwa stu artystów, reprezentujących 25 naszych placówek. W poniedziałek w oddziale PFRON w Szczecinie oceniała je komisja konkursowa. Miała twardy orzech do zgryzienia.

- Jak co roku stanęliśmy przed trudnym wyborem - komentowali jurorzy. - Temat stwarzał duże pole kreatywności i ekspresji. Poziom prac był bardzo wysoki.

Organizatorów cieszy niesłabnące zainteresowanie udziałem w tej artystycznej rywalizacji.

– Bardzo dziękujemy wszystkim artystom, którzy brali udział w konkursie – mówi Anna Rąbel, dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału PFRON. – W tym roku ze względu na ograniczenia w pracy placówek, wymuszone warunkami pandemii, mało było prac zbiorowych, więcej indywidualnych. Prace są przepiękne, dziękujemy za każdą z nich.

Prace nagrodzone w etapie wojewódzkim będą wyeksponowane podczas uroczystej gali konkursowej planowanej na 22 października w Kamieniu Pomorskim. Tradycją jest, że w kolejnych miesiącach można je też oglądać w różnych instytucjach kultury na terenie województwa.

Nazwiska osób nagrodzonych i wyróżnionych w etapie wojewódzkim konkursu publikujemy w załączniku poniżej.

Lista nagrodzonych prac

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA