Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Aresztowany za próbę podpalenia

Data publikacji: 21 października 2016 r. 21:51
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:18
Aresztowany za próbę podpalenia
 

Mężczyzna, który w niedzielę 16 października w Trzebiatowie oblał benzyna drzwi mieszkania zajmowanego przez kobietę i jej dzieci usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i próby spowodowania pożaru. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.
Jak nas poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryficach do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w Trzebiatowie około godziny 18.30 w niedzielę, 16 października. Incydent, który mógł się tragicznie zakonczyć wydarzył się w po kłótni miedzy wspomnianym mężczyzna i kobietą, matką dwójki dzieci.
Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że Bronisław O. oblał drzwi mieszkania benzyną i grioził, że je podpali. Nie uczynił tego jednak. Na krzyk kobiety zareagowali sąsiedzi. Z mieszkania razem z dziećmi wyszła po drabinie. W trakcie interwencji policji okazało się, że agresywny mężczyzna jest pijany.
- Śledztwo prowadzone jest przez prokuratora Prokuratury Rejonowej w Gryficach. Na razie niewiele więcej mogę powiedzieć - poinformował nas Zbigniew Frąckiewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.
Ciągle otwarte pozostaje pytanie, czy Bronisław O. rzeczywiście zamierzał podpalić oblane benzyną drzwi czy też poprzestać na grożbie - jakby nie było - jednak idącej zbyt daleko.
(r.c.)

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ciekawscy,
2016-10-22 20:57:57
A dlaczego chcial to zrobic... co bylo tego powodem ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA