Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Areszt dla sprawcy śmiertelnego potrącenia

Data publikacji: 2017-01-13 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:25
Areszt dla sprawcy śmiertelnego potrącenia
Sprawca śmiertelnego wypadku na ul. Wojska Polskiego w Wałczu był pod wpływem amfetaminy.  

Na trzy miesiące aresztowano kierowcę, który zabił na przejściu dla pieszych 28-letnią kobietę. Do tragicznego zdarzenia doszło na ul. Wojska Polskiego w Wałczu.

Tragedia wydarzyła się we wtorek (10 stycznia) około godz. 6.40. Młoda kobieta przechodziła po pasach przez ulicę Wojska Polskiego. Wtedy wjechał w nią osobowy Mercedes.

28-letnia mieszkanka Wałcza zginęła na miejscu.  Sprawca wypadku był trzeźwy. Dodatkowe badania toksykologiczne wykazały jednak obecność amfetaminy we krwi kierowcy.

– Ilość stężenia amfetaminy, jaka znajdowała się we krwi kierowcy, można porównać do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zażywanie amfetaminy może prowadzić do fałszywej oceny własnych umiejętności i podejmowania ryzykownych zachowań. Ponadto powoduje pobudzenie psychoruchowe, zawroty głowy, drżenie mięśni – tłumaczy mł. asp. Beata Budzyń z wałeckiej policji.

38- letni sprawca śmiertelnego potrącenia to mieszkaniec województwa pomorskiego. Sąd Rejonowy w Wałczu zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

(reg)

Fot. KPP Wałcz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ślepa/niepełnosprawna ?
2017-01-13 12:49:37
A ta młoda kobieta to była ślepa/niepełnosprawna ? wierzyła, że zebra ją ochroni ? Dobrze, ze nie prowadziła dzieci.
samosąd
2017-01-13 11:55:58
nie mogę się doczekać kiedy dojdzie do samosądów bo to co wyprawia nasz wymiar sprawiedliwości woła o pomstwę do nieba mimo iż jestem niewierzący , nic tylko na miejscu wykonać wyrok , jedna kula w łeb i już nie trzeba darmozjada karmić , chować i wiele innych czynników . choć to i tak byłoby za dobra kara dla nich ... smutne ale prawdziwe :/
Smutne
2017-01-13 10:24:29
Gość może się teraz śmiać w oczy rodzinie zabitej. Skoro kierowca z Kamienia Pomorskiego zabił 6 osób i był pod wpływem narkotyków oraz alkoholu, a dostał tylko kilka lat, więc temu włos z głowy nie spadnie. Chore to i niezrozumiałe.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA