sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Areszt dla recydywisty

Areszt dla recydywisty

Areszt dla recydywisty
Data publikacji: 2015-08-08 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 977 8733

Szczecińscy policjanci zatrzymali 32-latka podejrzewanego o kradzież rozbójniczą. Mieszkaniec Szczecina za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy. 

–  Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Szczecinie. 32-latek w jednym ze sklepów mieszących się w centrum miasta ukradł różnego rodzaju kosmetyki o łącznej wartości ponad 133 złotych. Chcąc je zatrzymać, demonstrował ekspedientce nóż i kierował go w jej stronę. Następnie odjechał spod sklepu motorowerem – informuje st. asp. Irena Kornicz.

Natychmiast po powiadomieniu o przestępstwie policji, funkcjonariusze ustalili rysopis sprawcy i podali go drogą radiową do wszystkich patroli pełniących służbę na terenie miasta. Krótko po przestępstwie podejrzewany został zatrzymany.

 – Rozpoznał go jeden z policjantów, który przejeżdżał radiowozem w centrum miasta. Przewodnik psa służbowego zatrzymał 32-latka. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu, badanie wykazało, że szczecinianin ma w organizmie 0,58 promila alkoholu – podała st. asp. Kornicz.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze z Niebuszewa zebrali materiał dowodowy pozwalający na postawienie 32-latkowi zarzutu kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna znany jest policji. Był już wcześniej notowany za podobne czyny, odbywał też karę pozbawienia wolności. Dlatego odpowiadać będzie w warunkach recydywy. Odpowie przed sądem również za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwości.

Komendant Komisariatu Policji Szczecin Niebuszewo wystąpił z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator przychylił się do wniosku i decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami. Za popełnione czyny zgodnie z kodeksem karnym 32-latkowi może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności. PaS

 

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie