środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Apel mieszkańca: Kierowco, zwolnij!

Apel mieszkańca: Kierowco, zwolnij!

Apel mieszkańca: Kierowco, zwolnij!
Data publikacji: 2020-08-03 22:39
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-04 16:04
Wywietleń: 1268 468017

Sebastian Aleksiuk - właściciel posesji przy ulicy Zeusa w Mierzynie - mając na względzie bezpieczeństwo pieszych, wykorzystał powierzchnię reklamową, aby zaapelować do kierowców. Baner ma im przypominać, że w miejscu tym obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Niestety nie jest ono przestrzegane. Problem potęguje fakt braku chodnika.

- Od wielu lat mieszkańcy podnoszą temat zagrożenia bezpieczeństwa pieszych w tym rejonie. Ulica Zeusa stała się skrótem dla wielu kierowców, omijających zakorkowane centrum Mierzyna. W tym temacie składaliśmy interpelacje, dotyczące montażu progów zwalniających, budowy chodnika oraz innych działań, które poprawiłyby bezpieczeństwo pieszych. Jak do tej pory bezskutecznie - mówi Paweł Malinowski, radny gminy Dobra.

Jak wskazuje, dotychczas na ulicy Zeusa zamontowano jedynie czytnik prędkości, który w zgodnej opinii mieszkańców w ogóle nie wpłynął na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

- Dostarczył nam jednak cenne statystyki, z których wynika, że blisko połowa kierowców jadących ulicą Zeusa przekracza dozwoloną prędkość, a maksymalne przekroczenia niemal o każdej godzinie wynoszą powyżej 100 km/h - podkreśla.

Ze statystyk można się dowiedzieć również, że nawet w czasie epidemii koronawirusa, kiedy nieczynne były szkoły i wiele osób pracowało w domach, dziennie ulicą tą przejeżdżało około 1200 samochodów. Mieszkańcy obawiają się, że będzie ich coraz więcej.

W odpowiedzi wójt Teresa Dera zapewnia, że rozważane jest wprowadzenie w tym miejscu nowej organizacji ruchu. Pytanie, kiedy nastąpi realizacja tych planów.

(p)

Fot. Sebastian Aleksiuk

Komentarze

cykliści
Trzeba jeździć rowerami
2020-08-04 16:03:14
to samo na ul Czereśniowej w Wołczkowie
tylko progi spowodują, że piraci będą jeździć przepisowo.
2020-08-04 15:25:19
Propozycja
Zrobić na tej drodze co 50 metrów progi zwalniające. Powinno zadziałać.
2020-08-04 14:03:50
do MAX
Zrzucamy się, owszem, na pensje dla Dery, jej zastępcy i masę innych niepotrzebnych ludzi. Płacimy podatki w gminie. Powinny być ulice i chodniki. A swoja drogą mieszkańcy powinni jeździć wolniej.
2020-08-04 13:57:21
5th_element
Nie tylko tam. Polski gen furmana dominuje u 80% kierowców! W tym maDek swoich dzieci, ktore już nie myślą, że jak zapierniczają ze swoim dzieciarem zapiętym w foteliku, to mogą innym dzieciom zrobić krzywdę. Za mało policji, za mało mandatów, o kulturze nie wspominając. Bardzo dobry plakat.
2020-08-04 13:55:16
nie tylko tam
dlaczego chodników gmina nie buduje?!
2020-08-04 11:08:15
masara
Jak czytam te komentarze to wierzyć mi się nie chce że na łamanie prawa jest aż takie przyzwolenie. Ja mam ochotce zrobić to samo na swojej ulicy - Nowowiejskiej gdzie obowiązuje 20 Km/h -jest to pieszo chodnik (dla informacji inżynierów którzy w komentarzach każą budować chodnik zamiast zwolnic) Najgorsze jest to że to mieszkańcy tych osiedli tak jeżdżą - pod sowim domem wolniutko natomiast 50 metro od domu zaczynają się wyścigi .
2020-08-04 08:51:14
Jb
Ze zdziwieniem przeczytalem dwie niemądre opinie. Przypominam, temat artykułu jest o przekraczaniu niedozwolonej prędkości. To samo dzieje się na ul. Grota Roweckiego. Ulica przebiega przez środek osiedla, są znaki 40 km, ale jakby niewidoczne i rzadko który kierowca przestrzega ograniczenia, nawet progi nie pomagają. Coś z tym pilnie trzeba zrobić.
2020-08-04 07:17:30
Max
Zamiast apelować, zrzućcie się na chodnik i porządną nawierzchnię. Wybudują się w szczerym polu, bo tanie działki, a potem apele, żądania, oczekiwania od gminy. Coś za coś. Ścigać deweloperów co sprzedają tam mieszkania.
2020-08-04 06:42:41
obs
Polska to stan umyslu...
2020-08-04 04:56:05
pas drogowy
A Pan plakat postawił na swojej działce, czy w pasie drogowym? Umowę z zarządem drogi ma? Jak przyjdzie płacić za zajęcie pasa to będzie dopiero płacz, więc lepiej zawczasu uporządkować sytuację prawną.
2020-08-04 00:58:00
To jeszcze raz ja....
... a zdjęcie to Twojego dziecka czy dziecka sąsiada? Kto pozował? Oh wait to dziecko pewnie nie wie nawet gdzie jest Mierzyn. Zaczerpnięte z niemieckiego darmowego stoku foto? Obym się mylił...