niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ambasador zachęcał do odwiedzenia Mołdawii

Ambasador zachęcał do odwiedzenia Mołdawii

Ambasador zachęcał do odwiedzenia Mołdawii
Data publikacji: 2018-03-14 18:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-15 12:44
Wywietleń: 797 318348

Iurie Bodrug, ambasador Republiki Mołdawii, w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego zachęcał do odwiedzin w swym niedalekim, lecz rzadko odwiedzanym przez turystów kraju.

- Polacy mają już dość egzotyki, a Mołdawia jest ciągle mało odkrytym krajem - mówił po polsku ambasador podczas prezentacji zorganizowanej przez dr. Zbigniewa Głąbińskiego i Koło Naukowe „Odkrywcy”z Wydziału Nauk o Ziemi US. - Przed katedrą w Kiszyniowie mamy chyba najładniejszy pomnik Jana Pawła II, jest tam też pomnik Józefa Piłsudskiego, Polska Biblioteka im. Adama Mickiewicza mieści się przy ulicy …Lecha Kaczyńskiego, pięciu burmistrzów było Polakami.

Wyprawa polskimi śladami czy spotkania z Polonią to oczywiście tylko jedna z form spędzenia czasu w Mołdawii. Ten mały kraj, który kształtem przypomina ...kiść winogron, słynie nie tylko areałem winnic, ale i ogromnymi piwnicami win. Kusi zatem trunkami i smaczną kuchnią, w której znajdziemy smaki rosyjskie, ukraińskie, rumuńskie i tureckie.

- W międzynarodowym rankingu bezpieczeństwa turystów Mołdawia plasuje się na 69. miejscu. Dla porównania - Polska jest na 48., zaś Francja na 67. - wyliczał Emilian Dzugas, prezes Narodowego Stowarzyszenia Turystyki Przyjazdowej do Mołdawii i szef biura Tatrabis, przedstawiając różnorodną ofertę turystyczną - od kajaków, przez klasztory, pola lawendy czy pałace … Romów. Jej gwoździem - zdaniem wielu -  jest jednak Krajowy Festiwal Wina w październiku!

Ambasador Iurie Bodrug dzień wcześniej (w poniedziałek) rozmawiał w Szczecinie z wojewodą zachodniopomorskim oraz marszałkiem województwa. Spotkania dotyczyły utworzenia Konsulatu Honorowego Mołdawii.

(mag)

Na zdjęciu od lewej: Zbigniew Głąbiński, Emilian Dzugas, ambasador Iurie Bodrug, dziekan WNoZ prof. dr hab. Marek Dutkowski i Valentina Bodrug.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

@zołza
Osiołku,nawet ambasador USA,przybywając do Polski ZNA (jako tako)nasz język. Nie wiesz,to nie zabieraj głosu.(jak "poseł"Zaremba)
2018-03-15 12:32:06
Zołza
Do Alka lwa salonowego, o takim obowiązku chyba uczyli w WSNS przy KC PZPR? Zapewne z wieloma ambasadorami miałeś do czynienia, rozmawiając w powszechnym w dyplomacji języku polski. Pozazdrościć obycia, savoir-vivre'u i znajomości polskiej interpunkcji ... MSZ tylko czeka na takich.
2018-03-15 11:52:40
Alek
Dziennikarz odkrywca!Odkrył że ambasador zna język kraju w którym pełni dyplomatyczną misję!!!Toż to jego obowiązek,pismaczku.O tym wie każdy, kto interesuje się polityką.Pan lepiej niech zacznie pisać o łosiach.(n.p)
2018-03-15 10:27:02
travel
Dobry pomysł na Mołdawię.Znając realia, to aby gdziekolwiek udać się w atrakcyjne miejsce, trzeba startować z Warszawy, z Poznania lub z Katowic. Szczecin to szary kącik na start w nieznane. Chyba, że rowerem.
2018-03-15 07:26:24
ł
Ciekawe, który cwaniak ze Szczecina zostanie honorowym konsulem, aby wozić się limuzyną z naklejką "cc"...
2018-03-15 06:39:07
Remigiusz
Rzeczywiście można pomyśleć o kilkudniowej wycieczce do Mołdawii. Czasami chce się pojechać w mało odkryte miejsca.
2018-03-14 23:56:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy