Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Alkohol i amfetamina. Kierowca stanie przed sądem

Data publikacji: 24 czerwca 2019 r. 13:50
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:43
Alkohol i amfetamina. Kierowca stanie przed sądem
 

Ponad 1,2 promila alkoholu miał w organizmie kierowca z powiatu stargardzkiego. Po zatrzymaniu przez policję wyszło też na jaw, że 35-latek prowadził samochód będąc pod wpływem amfetaminy.

Prokurator Rejonowy w Stargardzie właśnie zakończył śledztwo i skierował do Sądu Rejonowego w Stargardzie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który spowodował zagrożenie na drodze. Do zdarzenia doszło 6 stycznia 2019 r. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, choć pił wcześniej alkohol i brał środki odurzające. Niefrasobliwego kierowcę Mazdy policja próbowała zatrzymać na drodze łączącej miejscowości Brudzewice i Krąpiel. Mimo użycia przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna ani myślał się zatrzymać. Udało się to dopiero po pościgu podjętym przez policję.

Przed sądem mężczyzna odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Podczas zatrzymania kierowca był agresywny, obrażał policjantów i groził, że ich zabije.

– W związku z takim zachowaniem podejrzany usłyszał również zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej, a także m.in. naruszenia nietykalności cielesnej i znieważania funkcjonariuszy policji – informuje prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. W przeszłości był już karany sądownie. 35-latkowi grozi do 5 lat więzienia. 

(reg)

Fot. Aneta Słaba

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA