W związku z prognozowanymi gwałtownymi burzami w sobotę (7 czerwca) dla całego kraju został wydany alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.
"Uwaga! Dziś i w nocy (07/08.06) możliwe burze z bardzo silnym wiatrem i deszczem. Przygotuj się na możliwe podtopienia i przerwy w dostawie prądu" - brzmi treść ostrzeżenia, które rozesłano sms-ami do użytkowników telefonii komórkowych.
Wcześniej wydano ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami, które obowiązuje w całym województwie zachodniopomorskim w sobotę do godz. 19. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 30 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie możliwy jest duży grad.
RCB zastrzega równocześnie, że w związku ze skomplikowaną sytuacją synoptyczną ostrzeżenie może zostać podniesione na wyższy stopień.
(k)