piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Aleksander von Humboldt II w Szczecinie

Aleksander von Humboldt II w Szczecinie

Aleksander von Humboldt II w Szczecinie
Data publikacji: 2016-06-20 15:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:31
Wywietleń: 1348 139996

W poniedziałek (20 czerwca) wieczorem – około godz. 22 – przy bulwarze Chrobrego w Szczecinie spodziewany jest niemiecki żaglowiec „Alexander von Humboldt II”. Ta 65-metrowa jednostka będzie we wtorek otwarta będzie dla zwiedzających. Pozostanie w Szczecinie do środy (22 czerwca), do godz. 9.

„Aleksander von Humboldt II” jest następcą byłego latarniowca o tej samej nazwie. Nawiązując do tradycji poprzednika, ma również zielony kolor kadłuba i żagli, których łączna powierzchnia wynosi 1360 m kw. Jednostka należy do fundacji działającej w ramach niemieckiego oddziału Sail Training International.

Żaglowiec ma 65 m długości, 10 m szerokości, a zanurzenie – 5,1 m.

We wtorek można go zwiedzać w godz. 9-11 oraz 17-21.

Dodajmy, że w poniedziałek wieczorem żaglowiec „Aleksander von Humboldt II” zostanie powitany przez reprezentację Centrum Żeglarskiego na stacji pilotów poprzez odegranie hymnu bandery. Godzina wpłynięcia do Szczecina może ulec zmianie. (ek)

 

 

Komentarze

Koleżanko,
Wydaje mi się, że była wczoraj dodatkowa notka, że załoga zdecydowała się wbrew wcześniejszym zapowiedziom skrócić pobyt w Szczecinie.
2016-06-22 13:21:38
Informacja o żalowcu
Wybrałam się dzisiaj(środa 22.06)o godz.8.00 na Wały Chrobrego,żeby zobaczyć odpływający żaglowiec Aleksander von Humboldt i niestety po zaglowcu nie było już śladu,a miał być do godz.9.00.Chciałam zapytać dlaczego wprowadzacie czytelników w błąd,czy tak trudno podać wiarygodną informację ? Pozdrawiam !
2016-06-22 12:12:08
@mariner
W sumie to racja, tylko mi się nie chce wbijać w ten tłum, pchać się na pokład i szukać kogoś kompetentnego ze stałej załogi (a oni na spędach raczej się ukrywają). Co do wspomagania - ja nic do tego nie mam, zwłaszcza w komercyjnych zastosowaniach. Po prostu mam takie wrażenie, że inaczej jest, gdy masz okazję zmierzyć się z żywiołem, solidnie zmoknąć, nałapać odcisków od lin, bazgrać po mapie ołówkiem, gapić się w kompas etc. a inaczej dać się zaprosić na jakąś Bavarię, Becka czy Chopina i uprawiać turystykę. W pierwszym wypadku powinieneś sobie poradzić z blackoutem i dać sobie radę nawet w trudnych warunkach a w drugim - pozostaje tylko się modlić, że uda się wezwać pomoc.
2016-06-21 12:41:55
mariner
o moze warto samemu sprawdzic czy to prawda ? :) Nawiasem mowiac w epoce ostanich towarowych zaglowcow prace zalog wspomagaly windy parowe. Mozna sobie poogladac na istniejacych jednoskach muzealnych.
2016-06-21 08:28:00
a żeglarze...
... mówią o nim Alexander von Beck. Jednym z głównych sponsorów jest niemiecki browar. Te kolory bardzo pasują. Nie wiem, ile w tym jest prawdy, ale mówi się też, że na tej jednostce bardzo wiele czynności przy żaglach i linach jest wspomaganych elektrycznie/hydraulicznie i w efekcie z tradycją "żeglarstwo szkołą życia" ma niewiele wspólnego. Ale mimo to robi wrażenie.
2016-06-20 16:05:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”