piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Aleja w jabłkach poprawia humor

Aleja w jabłkach poprawia humor

Aleja w jabłkach poprawia humor
Data publikacji: 2016-12-11 16:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:49
Wywietleń: 2694 183107

Trudno się nie uśmiechnąć, przechodząc w niedzielę fragmentem alei Papieża Jana Pawła II w Szczecinie. Choć mamy grudzień, na drzewach wisi tam mnóstwo jabłek. W dodatku każde z nich ma dołączone życzenie. 

To druga edycja akcji "W Szczecinie drzewa owocują... nawet w zimie" Stowarzyszenia Artystycznego otwARTE podARTE. Członkowie stowarzyszenia przygotowali 10 skrzynek jabłek, a do każdego z nich dołączyli życzenia, np. "Odwagi, gdy jest najbardziej potrzebna", " Znaków na niebie i ziemi, gdy trudno się zdecydować", "Niegryzących swetrów na zimę", "Dwóch minut w zapasie, kiedy właśnie zaliczasz spóźnienie". W niedzielę około południa jabłka były rozdawane przechodniom i wspólnie z nimi rozwieszane na kilkudziesięciu drzewach w alei. 

- Kto chce, może je zjeść, a kto chce, zawiesza na drzewie - tłumaczyła Sylwia Sidz ze stowarzyszenia. - Każdy ze spacerujących może się częstować. Coraz bliżej święta,  chcieliśmy jeszcze bardziej tę atmosferę i dobrą energię szczecinian obudzić. 

Jedno z jabłek trafiło do pani Ewy. 
- Bardzo mi się ta akcja podoba, bo uśmiechnęłam się w ten szary dzień - przyznaje. - Dobrze poczuć, że człowiek nie jest sam. Jestem po dziesięciu operacjach, więc z nastrojem bywa różnie. My, Polacy, zwykliśmy narzekać, a trzeba się cieszyć tym, co jest. 

Na karteczce, którą z jabłkiem dostał pan Adam, był napis "Uciesz się tym, co Cię dziś nie boli". - W sumie bardzo trafne - podsumował. 

Pan Jerzy z synem Fabianem właśnie szli wypróbować nowe rolki. Aleja dobrych życzeń po drodze trochę ich zaskoczyła. 
- Często trudno o powody do uśmiechu, zarobki cienkie, źle się żyje  - mówił pan Jerzy. - Ale jak ma się dzieci, trzeba być zadowolonym. Ja mam fajnego, sprytnego syna i to jest moja radość. A sama akcja z jabłkami na drzewach bardzo nam się podoba. 

Owocową aleję poprawiającą nastrój przechodniom chwalił też Rafał Walas, spacerując nią z synami Mikołajem i Amadeuszem. - Przez całe święta tak właśnie powinna wyglądać - skomentował. 

(gan) 

Fot. Robert STACHNIK 

Aleja w jabłkach poprawia humor Aleja w jabłkach poprawia humor Aleja w jabłkach poprawia humor Aleja w jabłkach poprawia humor

Komentarze

Jabłka
Trochę kojarzy się z Panem Kleksem lub jakąś baśnią.
2016-12-12 09:08:39
Super
Jabłka, zapach cynamonu i dobre życzenia. Prosta i piękna akcja poprawiająca miejski nastrój. Brawo.
2016-12-12 08:43:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”