Wtorek 29 listopada 2022r. 
REKLAMA

Alarm na kąpielisku w Międzyzdrojach. Sinice nie zepsują wakacji?

Data publikacji: 2019-07-24 15:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-24 19:49
Alarm na kąpielisku w Międzyzdrojach. Sinice nie zepsują wakacji?
 

Chwile niepokoju przeżyli turyści wypoczywający w Międzyzdrojach. W środę (24 lipca) przed południem na kąpielisku niedaleko mola zawisła czerwona flaga. Istniała obawa, że w wodzie namnożyły się sinice, bakterie niebezpieczne dla zdrowia ludzi.

Sinice wbrew powszechnej opinii to nie glony, a bakterie. Produkują one silne toksyny, kontakt z nimi jest niebezpieczny dla zdrowia ludzi. Na kąpielisku w Międzyzdrojach w środę zawisła czerwona flaga. Rozczarowani byli wczasowicze, których do plażowania zachęciła słoneczna pogoda. Pojawiły się głosy, że w wodzie namnożyły się sinice. Na szczęście po wizycie inspektorów sanepidu alarm został odwołany i na wieży ratowniczej znów załopotała biała flaga. Znak, że do wody można wchodzić bez przeszkód.

– Stan wody na kąpielisku jest w porządku. Nie ma zagrożenia – poinformowała „Kurier” po godz. 14 Joanna Ścigała, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta w Międzyzdrojach.

Ścisły zakaz kąpieli obowiązuje natomiast do odwołania na kąpielisku miejskim Stawek w Gryficach i na plaży w Stepnicy, położonej nad Zalewem Szczecińskim. Lepiej nie ryzykować kąpieli, kiedy w wodzie są sinice.

– Grozi to różnego rodzaju chorobami skórnymi, alergicznymi i wysypkami, a zachłyśnięcie się wodą podczas pływania poważnymi perturbacjami jelitowo-żołądkowymi – przestrzega szef goleniowskiego Sanepidu Marek Frydrych. – Trzeba więc więc poczekać na samooczyszczenie się wody, co mam nadzieję nastąpi za kilka dni. ©℗

(lbp, żan)

Fot. Małgorzata Aftewicz

Na zdjęciu: Na kąpielisku niedaleko mola w Międzyzdrojach zawisła w środę czerwona flaga. Na szczęście na krótko.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ewa
2019-07-24 19:08:34
Czas na natryski na plażach nadmorskich. NATRYSKI !!! Mamy 21 wiek.
z Gryfic
2019-07-24 15:18:05
Czego sie powiat w G. nie chwyci , to klapa !Zepsuli ludziom życie brukując ulice . Teraz oddali do użytku BEZUŻYTECZNE KĄPIELISKO . Na przystań kajakowa wydali ok. miliona , a tam było kąpielisko z BIEŻĄCĄ wodą !Gmina nie lepsza - na remont kładki za miastem dała kilka desek ! No , ale rodzina i klika zawsze zagłosuje jak trzeba !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA