Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Akt oskarżenia za działalność w narkotykowej grupie

Data publikacji: 2019-03-16 09:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Akt oskarżenia za działalność w narkotykowej grupie
 

Zachodniopomorski wydział Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko Jerzemu G. Śledczy zarzucają mu działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkowaniem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Sprawa przeciwko Jerzemu G. została wyłączona z obszernego śledztwa. Prokurator ustalił, że zorganizowana grupa przestępcza, w skład której wchodził oskarżony, działała w Szczecinie oraz na terenie innych miejscowości w województwie zachodniopomorskim, w Polsce oraz w Holandii i Hiszpanii.

Celem grupy było m.in. produkowanie znacznych ilości amfetaminy oraz wprowadzanie jej do obrotu, a także  dostawa marihuany z Hiszpanii do Polski. Jak ustalili prokuratorzy grupa zajmowała się również wyłudzaniem podatku VAT.

Działania prokuratury i CBŚ we wrześniu 2018 r. doprowadziły do rozbicia grupy przestępczej, której członkowie produkowali amfetaminę na komponentach sprowadzanych z Holandii. Śledczy zabezpieczyli łącznie prawie 12 kilogramów amfetaminy wyprodukowanej w Szczecinie.

Jerzemu G., który sprzedał amfetaminę za ponad 100 tys. złotych, prokurator zarzucił uczestniczenie wraz z innymi osobami w obrocie tą substancją psychotropową, jak również usiłowanie wprowadzenia do obrotu ponad 7 kilogramów amfetaminy. Ponadto Jerzy G. jest oskarżony o uczestniczenie w obrocie kokainą w ilości 60 gramów. Kolejny zarzut dotyczy przygotowania do dostawy znacznej ilości marihuany z Hiszpanii do Polski, w celu jej późniejszej sprzedaży. Łącznie Jerzemu G. zarzucono popełnienie ośmiu czynów związanych z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz szeroko rozumianym handlem narkotykami, z którego to procederu oskarżony uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Za przestępstwa narkotykowe grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

(k)

Fot. CBŚP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jaaa
2019-04-13 12:15:55
A dlaczego skończony ? Odpowiedz za to co zrobił i wyjdzie na wolność
90
2019-03-16 21:53:05
Jest skoniczony...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA