Sobota, 25 maja 2024 r. 
REKLAMA

Akt oskarżenia w sprawie morderstwa

Data publikacji: 31 października 2016 r. 13:38
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Akt oskarżenia w sprawie morderstwa
 

Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie o zabójstwa 32 -latka z powiatu koszalińskiego. Oskarżonemu - 36-letniemu mężczyźnie zarzuca się  zabójstwo kwalifikowane z broni palnej, za co może grozić nawet dożywocie.

Do zbrodni doszło na początku czerwca 2015 roku w pobliżu miejscowości Będzino. W dniu 9 czerwca ciało młodego mężczyzny znalazł przejeżdżający na rowerze mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Nieżyjący, jak się okazało współwłaściciel warsztatu samochodowego w Białogardzie, miał rany postrzałowe.  Śledztwo przejął wydział prokuratury krajowej w Szczecinie wspierany przez policjantów z KWP w Szczecinie.

Dwa dni po zamordowaniu 32-latka, w Poznaniu został zatrzymany znajomy mężczyzny – 33-letni mieszkaniec Koszalina,. Śledczy ustalili, że zaraz po zabójstwie wraz ze swoją partnerką wyjechał do Niemiec a później pojechał właśnie do Poznania. Zatrzymany nie przyznawał się do zabójstwa kolegi. Decyzją sądu został jednak  aresztowany.

Ostatecznie mężczyzna  usłyszał kilka zarzutów. Główny dotyczy zaplanowanego i ze szczególnym okrucieństwem przy użyciu broni palnej doprowadzenia do śmierci 32-latka. Pozostałe dotyczą nielegalnego posiadania narkotyków, amunicji i broni palnej.

(sz)

Fot. Robert STACHNIK/archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Polskie "Chicago"
2016-11-01 11:28:55
Mafijne "Cyrki"... w roku 2016-ym !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA