Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Akt oskarżenia gotowy

Data publikacji: 06 lipca 2016 r. 17:42
Ostatnia aktualizacja: 04 listopada 2020 r. 22:45
Akt oskarżenia gotowy
 

Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie fałszywego alarmu bombowego na lotnisku w Goleniowie. Sprawcy grozi teraz nawet osiem lat więzienia.

Akt oskarżenia sporządziła Prokuratura Rejonowa w Goleniowie. Zarzuca w nim Piotrowi S., że w dniu 5 maja 2016 tego roku zawiadomił telefonicznie pracownika Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie o podłożeniu ładunku bombowego na terenie Portu Lotniczego Szczecin–Goleniów. Zdaniem prokuratury wiedział, że zagrożenia nie ma, ponieważ taki ładunek nie był podłożony.

- W ten sposób stworzył sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób mogących znajdować się na trenie lotniska oraz mienia w znacznych rozmiarach w postaci budynku terminala i innych obiektów lotniska. Spowodowało to czynności funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej oraz pracowników Straży Ochrony Lotniska i Lotniskowej Służby Ratowniczo–Gaśniczej - informuje prokurator Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Sprawca fałszywego alarmu został zatrzymany przez policję następnego dnia - 6 maja. Nie przyznał się do fałszywego alarmu twierdząc, że nie pamięta zdarzenia z powodu spożytego alkoholu.
Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policji połączony z zakazem opuszczania miejsca pobytu na okres przekraczający dwie doby. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(dar)

Fot. Cezary MARTYNIUK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA