piątek, 19 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Akcja „Rowerowy dzień wiosny”

Akcja „Rowerowy dzień wiosny”

Akcja „Rowerowy dzień wiosny”
Data publikacji: 2018-03-20 13:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:37
Wywietleń: 1837 319135

Rozpoczyna się kalendarzowa wiosna, właśnie w tym okresie pomimo zmiennej aury wiele osób przesiada się na rowery. W środę 21 marca w godzinach 10:30-11:30 szczecińska drogówka pod hasłem „Rowerowy dzień wiosny” w rejonie pl. Żołnierza Polskiego będzie przyglądać się rowerzystom, przypominając o obowiązujących przepisach oraz kontrolując obowiązkowe wyposażenie jednośladów.

 - Policjanci będą sprawdzać, czy rowerzyści przemieszczający się w rejonie pl. Żołnierza Polskiego pamiętają o tym, gdzie należy poruszać się rowerem oraz czy jednoślady posiadają wszystkie wymagane elementy wyposażenia - informuje mł. asp. Karolina Rykaczewska.

Dla każdego cyklisty, który pomyślnie przejdzie kontrolę przygotowane są małe niespodzianki, które poprawiają widoczność kierującego rowerem. Rowerzyści otrzymają odblaskowe pokrowce na plecaki oraz odblaskowe elementy na koła, a także poradniki rowerzysty, zawierające zbiór najważniejszych przepisów prawa o ruchu drogowym.

Ł.T

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

gruby kaskader
a ja np. nie chcę mieć żadnych odblasków , rower pomalowałem na czarno , sam też ubieram się w podobnych kolorach tylko że nie jeżdżę po ulicach a chodnikiem i ścieżkami rowerowymi jadę do lasku arkońskiego by tam poszaleć , czy będę ukarany za to że taki mam styl i nikomu krzywdy nie robię a na drodze ustępuję pieszym i przejeżdżam tylko na zielonym ??
2018-03-20 20:06:12
mmmm
a jakie to wyposazenie ?,warto by napisac bo nie kazdy wie w 100% ,dzialajacy dzwonek i lampy odblaskowe przod tyl a po zmroku lampy elektryczne ,kask obowiazkowy nie jest a szkoda bo powinien,
2018-03-20 18:21:10
Jednośladów
Policja powinna przyjrzeć się Gonica na rowerach bo kiedyś dojdzie do tragedii jeżdżą na czerwonym żółtym i przez skrzyżowanie na skróty w Polsce o
2018-03-20 15:03:57
Parkowanie
Kierowca ma rację. Policja i SM praktycznie nic nie robi w temacie nielegalnego parkowania. To co się dzieje na ul. Słowackiego przy budowie hotelu to masakra. Prywatne samochody robotników zniszczły alejki, chodnik i trawniki - dalej tam parkują i dalej niszczą. Mimo zniszczeń - nic. Tak uczycie bezkarności. Dlaczego nie ma pieszych patroli SM po mieście. Pozastawiane przejścia dla pieszych i chodniki to standard w centrum, na Niebuszewie, czy Pogodnie. Ale po co uczyć przestrzegania prawa, co?
2018-03-20 14:40:38
Kierowca
Jak za dobrego PRL robimy pokazówkę i jest super. Niech się lepiej policja weźmie z samochody parkujące w rejonie przejść i przyjazdów rowerowych. To by wpłynęło na bezpieczeństwo zamiast bezsensowne rozdawanie błyskotek.
2018-03-20 13:57:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy