niedziela, 29 marca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Akcja "Paczka dla Zwierzaczka"

Akcja "Paczka dla Zwierzaczka"

Akcja "Paczka dla Zwierzaczka"
Data publikacji: 2017-12-02 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:57
Wywietleń: 1767 303233

„Zapraszamy wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny. To mały gest. Jednak jego znaczenie ogromne. Razem napełnijmy głodne kocie i psie brzuszki" - apeluje szczeciński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, zachęcając do udziału w wyjątkowej „Paczce dla Zwierzaczka".

To wielka zimowa zbiórka karmy, w jaką każdy ma szansę się włączyć. Ruszyła w piątek (1 grudnia).

Na dary serc czekają czworonożni podopieczni TOZ. Wśród nich wyjątkowa trójka kociaków, których adopcyjne szanse są niewielkie, a wola życia ogromna. Stąd stali się czworonożnymi rezydentami tzw. domów tymczasowych, prowadzonych przez wolontariuszy.

- Wymagają nie tylko specjalnej troski, ale również specjalistycznej, weterynaryjnej i niestety drogiej karmy - opowiada Karolina Winter-Zielińska z TOZ. - Jedną z takich rezydentek jest chora na cukrzycę kotka Lumia, dla której prosimy o karmę Animonda Carny Adult. Kolejna koteczka to Wypadka, jaka została częściowo sparaliżowana po wypadku drogowym. Dla niej prosimy o chrupki Royal Canin Urinary oraz saszetki Royal Canin Gastro. I jeszcze kocurek Heniu, cierpiący na niewydolność trzustki, dla którego jest niezbędna karma Gourmet.

Zwierzakom w potrzebie - czyli bezdomnym, porzuconym, mieszkającym na działkach - najbardziej potrzebne są teraz: karma mokra (puszki) dla dorosłych psów i kotów, karma mokra i sucha (chrupki) dla szczeniąt, karma sucha oraz żwirek dla kotów, a także podkłady higieniczne, koce, ręczniki i oczywiście wszelkie akcesoria dla zwierząt, np. kuwety, transporterki, łopatki, miski, obroże, smycze, zabawki.

- Po raz kolejny zapraszamy serdecznie do udziału w naszej akcji wszystkich - przedszkolaków, uczniów i nauczycieli, opiekunów, przedsiębiorców, zakłady pracy oraz osoby prywatne, które podobnie jak w latach poprzednich zechciałyby zorganizować zbiórkę darów w swoich placówkach i miejscach pracy, a następnie odwiedzić nas i dostarczyć zebrane dary - zachęca TOZ. - Na organizatorów zbiórek w placówkach oświatowych czekają zaświadczenia imienne. Natomiast dla wszystkich uczestników akcji będzie nie tylko osobista satysfakcja, ale również pamiątkowe dyplomy.

Zbiórka zwana „Paczką dla zwierzaczka" potrwa nie tylko w okresie przedświątecznym, ale dłużej - do 17 stycznia 2017 r. Dary można przekazywać codziennie - od poniedziałku do piątku - w godz. 9-17 w siedzibie szczecińskiego TOZ przy ul. Ojca Beyzyma 17. W innych terminach także, ale po uprzedzeniu mailowym (biurotozszczecin@gmail.com) lub telefonicznym (91 487-04-37).

(an)

Na zdjęciach: Do udziału w „Paczce dla Zwierzaczka" zachęcają wyjątkowi podopieczni i rezydenci TOZ, a wśród nich kocurek Heniu oraz kotki Lumia i Wypadka.

Fot. TOZ

 

Akcja "Paczka dla Zwierzaczka" Akcja "Paczka dla Zwierzaczka"

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie