Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Adrian W. podejrzany o zabójstwo aresztowany na trzy miesiące

Data publikacji: 2019-12-19 11:42
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-01 19:08
Adrian W. podejrzany o zabójstwo aresztowany na trzy miesiące
 

Sąd Rejonowy w Kołobrzegu przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 17-letniego Adriana W. tymczasowy trzymiesięczny areszt. Nastolatek podejrzany jest o zabójstwo kolegi - 16-letniego Sebastiana J.

Jak poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Koszalinie Sławomir Przykucki w czwartek Sąd Rejonowy w Kołobrzegu na niejawnym posiedzeniu postanowił o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec Adriana W. - Sąd przychylił się do wniosku prokuratury – powiedział Przykucki.

Zarzut zabójstwa 16-letniego Sebastiana J. z Kołobrzegu prokuratura postawiła w środę 17-letniemu Adrianowi W. Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski, podejrzany przyznał się do zabójstwa. Złożył obszerne wyjaśnienia. Miał powiedzieć śledczym, że w poniedziałek rano czekał na klatce schodowej na Sebastiana J. i kilkukrotnie ugodził go nożem.

Prok. Gąsiorowski poinformował, że Adrian W. wyjaśnił motyw swojego działania. - Od pewnego czasu czuł urazę do Sebastiana, bo kiedyś byli bardzo bliskimi kolegami, dobrymi przyjaciółmi, a te kontakty zaczęły się psuć. Sebastian nie chciał się z nim często spotykać. Zdaniem podejrzanego, zaistniała taka sytuacja, że on nie mógł się porozumieć z pokrzywdzonym i postanowił pozbawić go życia – powiedział prokurator.

Dodał, że potrzebna będzie weryfikacja tych wyjaśnień pod kątem ich wiarygodności. - Nie obejdzie się bez opinii biegłych psychiatrów i psychologów – zaznaczył rzecznik prokuratury.

17-latek będzie odpowiadał za zabójstwo jak dorosły; grozi mu kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Zakrwawionego Sebastiana J. znaleziono w poniedziałek rano na klatce schodowej bloku przy ul. Rybackiej w Kołobrzegu, w którym mieszkał. Wezwano pogotowie, ale na ratunek było już za późno. Lekarz stwierdził zgon 16-latka. Sebastian J. miał sześć ran zadanych nożem, m.in. w szyję i klatkę piersiową.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Adrian ma przechlapane.
2019-12-19 11:57:11
Jego Tata nie jest związany z wymiarem sprawiedliwości ani nie jest celebrytą.
-
2019-12-19 11:53:21
Szkoda marnować pieniędzy podatników, więc można od razu dać dożywocie, skoro nie ma kary śmierci. Zabić z tak błahych pobudek, to tylko świadczy o nieodwracalnym zdegenerowaniu zabójcy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ