poniedziałek, 03 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Absolwenci Trzynastki odebrali świadectwa

Absolwenci Trzynastki odebrali świadectwa [GALERIA]

Absolwenci Trzynastki odebrali świadectwa
Data publikacji: 2019-05-28 12:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:41
Wywietleń: 2197 393663

Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia XIII Liceum Ogólnokształcącego odbyło się we wtorek w Sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego. Realizacji marzeń i naukowych pasji życzyła absolwentom słynnej Trzynastki prof. US dr hab. Adrianna Seniów, dziekan Wydziału Filologicznego.

XIII LO w Szczecinie to od ponad 20 lat jedno z najlepszych liceów w Polsce, jego uczniowie osiągają sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach przedmiotowych. Dyrektor Cezary Urban powiedział, że rocznik absolwentów 2019 jest 25. w historii szkoły i pogratulował uczniom naukowych osiągnięć. Podczas trzech lat kształcenia w Trzynastce 35 osób z grona tegorocznych absolwentów zdobyło 27 tytułów laureata i 63 tytuły finalisty, dwaj będą reprezentowali w tym roku Polskę na olimpiadach międzynarodowych. Spośród 118 absolwentów ponad 80 zostało nagrodzonych za osiągnięcia w olimpiadach, konkursach, egzaminach na certyfikaty językowe oraz wybitnych wynikach nauczania. Wielu z nich zostało wpisanych do Złotej Księgi.

- Uniwersytet od początku wspiera XIII Liceum Ogólnokształcące organizując dla jego uczniów obozy naukowe, wykłady i inne formy rozwoju naukowego. Ta współpraca wpływa na lepsze wykształcenie i na rozwój zainteresowań naukowych uczniów, ale też ma wpływ na rozwój miasta - powiedział prorektor ds. kształcenia prof. US dr hab. Jacek Styczyński. - Wielu absolwentów XIII LO podejmuje studia na zagranicznych i polskich uczelniach, z radością stwierdzamy, że niektórzy wybierają też studia na Uniwersytecie Szczecińskim.

Prof. Adriana Seniów dziękowała także nauczycielom i rodzicom za trud włożony w wykształcenie tych młodych ludzi. - Drodzy uczniowie, pamiętajcie o mistrzach, którzy pomogli wam rozwinąć skrzydła, ale pamiętajcie o rodzicach, którzy pomogli wam w wyborze szkoły i wierzyli, że sobie poradzicie - dodała.

Podczas uroczystości głos zabrał jeden z ojców założycieli XIII LO Bazyli Baran, wiceprzewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta: - To wyjątkowe święto całej społeczności szkolnej. To, że jesteście wyjątkową społecznością pokazał też największy w powojennej Polsce strajk nauczycieli,  którym nauczycieli upokorzono, a wy uczniowie w tym bardzo trudnym czasie wspieraliście swoich nauczycieli - powiedział i życząc mądrej decyzji w wyborze drogi dalszego kształcenia prosił o rozważenie studiów w Szczecinie, ewentualnie na powrót do Szczecina już po ich ukończeniu.

Dyrektor Cezary Urban przyznał, że nie tyle dotychczasowe osiągnięcia, lecz dążenie do wyznaczonych celów jest najważniejsze i życzył absolwentom ich osiągania na dalszej drodze ich rozwoju i edukacji.

Podczas uroczystości wystąpił wielokrotnie nagradzany w dziedzinie muzyki Michał Kram, tegoroczny absolwent XIII LO, który wykonał m.in. nostalgiczny utwór Davida Friedmana "Midnight Star" na wibrafonie. Po oficjalnych uroczystościach był czas na indywidualne podziękowania wychowawcom i nauczycielom.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

Absolwenci Trzynastki odebrali świadectwa Absolwenci Trzynastki odebrali świadectwa Absolwenci Trzynastki odebrali świadectwa Absolwenci Trzynastki odebrali świadectwa Absolwenci Trzynastki odebrali świadectwa Absolwenci Trzynastki odebrali świadectwa Absolwenci Trzynastki odebrali świadectwa Absolwenci Trzynastki odebrali świadectwa Absolwenci Trzynastki odebrali świadectwa Absolwenci Trzynastki odebrali świadectwa

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy powinno się uniemożliwić jazdę na deskorolkach na pl. Adamowicza w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie