niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > A kysz raku, Kaśka walczy

A kysz raku, Kaśka walczy

A kysz raku, Kaśka walczy
Data publikacji: 2018-10-04 12:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Wywietleń: 2608 354481

Kamień z samego szczytu Mont Everest, wina z winnicy Turnaua, koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego lub Kuby Błaszczykowskiego, ponadto piłka z podpisem Marcina Gortata, karty z autografami naszych Mistrzów Świata w siatkówce, medal Mistrzyń Polski w tej samej dyscyplinie, przejażdżka wyjątkowym samochodem z prezydentem Piotrem Krzystkiem - to tylko część rzeczy, które można już wylicytować na aukcjach zorganizowanych w ramach akcji charytatywnej "A kysz raku, Kaśka walczy".

Często nie widać ludzi, którzy bezpośrednio odpowiadają za przebudowy i remonty w mieście, za to, że Szczecin się zmienia. Jedną z takich osób jest Katarzyna Bukowiecka - Kierownik Utrzymania Pasa Drogowego w Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego. Dzięki niej wyremontowano czy zmodernizowano wiele dróg i wiaduktów. Teraz walczy z większym niż terminy i dokumentacja wrogiem -złośliwym nowotworem.

- Kasia od przeszło 5 lat nadzoruje prawie wszystkie remonty dróg i mostów w Szczecinie, czuwa nad oświetleniem ulicznym oraz sygnalizacją świetlną. To dzięki jej uporowi, determinacji i stanowczości udało się w rekordowym tempie wyremontować m.in. Most Cłowy, rozpocząć remont Trasy Zamkowej, wybudować kładki na Hożej oraz Budziszyńskiej- mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego. - Remont ul. Sczanieckiej, przebudowa al. Niepodległości, Jagiellońskiej, Bogusława, Kwiatowej, Wiosennej, Wernyhory i Mickiewicza oraz niezliczona ilość remontów jezdni, ulic i chodników to również w dużej mierze jej zasługa.

Jej przyjaciele i współpracownicy wierzą, że w kolejnych latach lista ta się znacznie wydłuży. Jednak Katarzyna Bukowiecka zmaga się obecnie z rakiem. Jest terapia, która może jej pomóc. To nowoczesna metoda leczenia komórkami dendrytycznymi w Niemczech. Terapia jest bardzo skuteczna, ale też bardzo kosztowna.

- Trudno znaleźć drugą osobę, która cieszyłaby się tak dużym szacunkiem przy jednocześnie tak ogromnej sympatii. Zawsze oddana za sprawę i ludzi, w których wierzy. I co najważniejsze zawsze walczy do końca! - mówi Hanna Pieczyńska.

Rodzina i przyjaciele zorganizowali akcję charytatywną A kysz raku, czyli Kaśka walczy. Wszelkie informacje dostępne są na profiluwww.facebook.com/akyszrakuKatarzynaBukowiecka

W ramach tej akcji odbędzie się koncert charytatywny, z którego cały dochód zostanie przekazany na leczenie pani Katarzyny. Koncert odbędzie się w poniedziałek (8 bm.) w Starej Rzeźni. Zagra zespół Chango oraz Anna Hamela.

- Oprócz uczty muzycznej odbędzie się także licytacja niezwykłych przedmiotów - kamienia z Mont Everest, złotego medalu Mistrzostw Polski w Siatkówce kobiet, wina z autografem Turnaua, koszulki Pogoni Szczecin z autografami, koszulki Roberta Lewandowskiego z autografem, niespodzianki od prezydenta Piotra Krzystka i wiele innych - zaprasza Hanna Pieczyńska.

Cegiełki, które są jednocześnie biletami wstępu, dostępne są w siedzibie ZDiTM. Będzie można je także nabyć przed samym koncertem.

Tomasz TOKARZEWSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie