piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > 500 zł za wandala

500 zł za wandala

500 zł za wandala
Data publikacji: 2017-11-24 08:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:31
Wywietleń: 969 302255

Od lipca pasażerowie korzystający z autobusów Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego mogą zyskać 500 zł. O ile nie wykażą się znieczulicą i będą reagować na to, co się wokół nich dzieje się. Przewoźnik w ten sposób chce nagradzać wszystkich, którzy pomogą ująć wandala niszczącego autobusy.

 - Akcja „Nagrodzimy Twoją uwagę i pomoc” rozpoczęła się w lipcu tego roku - informuje Grzegorz Ufniarz, kierownik Działu Przewozów SPPK. - Nasze autobusy są monitorowane, ale przeglądanie nagrań zajmuje sporo czasu. Szybka reakcja pasażerów znacznie ułatwia ujęcie wandala i ukaranie go.

Tak też się stało w ostatnich dniach. Do zdarzenia doszło 11 listopada.

- To było święto, autobusy kursują rzadko, zmarzłem i marzyłem o szybkim powrocie do domu. Ledwo ruszyliśmy z pl. Rodła, a już na pierwszym przystanku pijany mężczyzna wybił szybę w ostatnich drzwiach - opowiada pasażer. - Kierowca prawdopodobnie nie zauważył zdarzenia. Pasażerowie zaczęli krzyczeć, ale był już na lewym pasie, nie mógł się zatrzymać.

Wysiadł na przystanku „Matejki” i zdecydował, że jazdy nie da się kontynuować. Nasz rozmówca gotów był biec na wcześniejszy przystanek i szukać wandala. Na szczęście na skrzyżowaniu zauważył policyjny radiowóz. Funkcjonariusze po wysłuchaniu relacji zaprosili go do pojazdu i wspólnie ruszyli na poszukiwania sprawcy.

- Zobaczyłem go przy pl. Rodła. Z butelką w dłoni chodził po ulicy, wygrażał kierowcom i był agresywny - mówi pasażer autobusu. - Sam jestem młody, lubię się zabawić, ale nie rozumiem ludzi, którzy - jeśli chcą się wyżyć - robią to ze szkodą dla innych - mówi nasz rozmówca. - Jeśli ponownie znajdę się w takiej sytuacji, zareaguję dokładnie tak samo. I wcale nie ze względu na nagrodę, choć nie ukrywam, że pieniądze zawsze się przydadzą. ©℗

ToT

Fot. SPPK

Komentarze

e
Morda krótko
2018-06-28 23:41:50
Obs.ryver
Zaczyn do utworzenia kaczej RP kablowników.... Po zakablowaniu, donosiciel będzie zawezwany na świadka. Następnie , w ciemnym zaułku spotka go cegłówka lub rurka w gazecie... albo i nóż... Przecież ORMO już było... A może Podwórkowe Kółka Różańcowe wezmą się za kablowanie?
2017-11-24 15:15:31
Wykorzystujmy i technike...
I biorac ze wielu ma Iphony czy innego rodzaju Telefony komorkowe, to mozna sprytnie i dyskretnie taki czy inny Wandalizm... filmowac i nagrywc rowniez glos/glosy... by moc to pozniej przekazac tak Komunikacji Miejskiej, Strazy Miejskiej - jak i Policji ! Nie mowiac juz o ustnym czy bardzo krotkim pisemnym... poinformowaniu kierowcow tak Autobusow jak i Tramwajow juz w czasie jazdy... czy na koncowych przystankach !!
2017-11-24 12:12:30
Techniczne pytanko
Ale co, ja mam go złapać, żeby dostać pieniądze? Czy wystarczy, jak zgłoszę to w odpowiednim miejscu licząc, że nikt nie przypisze sobie moich zasług, ani nie potraktują mnie jak jelenia? Takie tam doświadczenia z rozliczaniem prowizji za kursy u taksówkarzy..
2017-11-24 11:39:44
hah
Sygnalista: level hard ;D
2017-11-24 09:01:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy