Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
2 szczecin
REKLAMA

25. Brzdąc od dzieci dla Jacka Rudnickiego [GALERIA]

Data publikacji: 01 czerwca 2018 r. 20:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:11
25. Brzdąc od dzieci dla Jacka Rudnickiego
 

Dzień Dziecka w Szczecinie to od 25 lat okazja do wręczenia nagrody Brzdąca od najmłodszych. W tym roku tym tytułem i statuetką uhonorowany został Jacek Rudnicki, lekarz pediatra.

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się podczas piątkowej zabawy w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec. Oprócz Jacka Rudnickiego w tym roku do nagrody nominowani byli także Mariusz Jakian, prezes Stowarzyszenia Motocykliści Dla Dzieci i sierż. sztab. Jarosław Szuba, ratownik medyczny, policjant z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą. Nagrodę "Brzdąc" roku przyznaje Dziecięca Rada Miasta w Szczecinie. Tegoroczny jej werdykt był jednomyślny - laureat wskazany został głosami 8:0. 

Prof. dr n. med. Jacek Rudnicki to człowiek zawodowo związany z oddziałem intensywnej terapii noworodków Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego na szczecińskich Pomorzanach. Stworzył model aparatu do elektroencefalografii (EEG), badań bioelektrycznej czynności mózgu, który stosuje się w intensywnej terapii noworodków. Dzięki niemu można zmniejszyć liczbę powikłań neurologicznych u dzieci. Wcześniaki z niewielką masą urodzeniową mają większe szanse przeżycia. Był jednym z członków zespołu muzycznego "Sklep z Ptasimi Piórami".

Jak na miejsce zabawy i wręczenia nagrody uhonorowany Brzdącem Jacek Rudnicki podziękował śpiewająco za to wyróżnienie dzieciom zebranym w amfiteatrze i w obecności przybyłych na uroczystość innych dorosłych Brzdąców docenionych tym tytułem w latach poprzednich. Był też okolicznościowy tort.

Podczas piątkowej imprezy w Parku Kasprowicza na plenerowej scenie zaprezentowało się blisko tysiąc młodych wykonawców: muzyków i tancerzy, którzy na co dzień występują na scenach szczecińskich i ogólnopolskich. Dzień Dziecka był jednocześnie okazją do przekazania 3 200 paczek dzieciom z rodzin wspieranych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Caritas.

Organizatorami Brzdąca w Teatrze Letnim były: Dom Kultury "Słowianin", Gmina Miasto Szczecin i Caritas archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. ©℗

(MIR)

Fot. Marta TESZNER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ja
2018-06-02 13:44:05
obserwator - nie oceniaj jak nie znasz człowieka ! To jest cudowny lekarz i człowiek z ogromna wiedza medyczną i podejściem do małego pacjenta,wielu maluszków zawdzięcza mu życie i zdrowie ...
Agata
2018-06-01 22:24:32
Dziwoląg? chyba o sobie piszesz... To cudowny lekarz z ogromną wiedzą i praktyką, uratował nie tylko naszą córkę ale i wiele innych maluszków. Nie oceniaj ludzi po okładce...
obserwator
2018-06-01 21:39:33
co to za dziwoląg??? nie umie zadbać o siebie????

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA