czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Świat > Żołnierz, który zastrzelił 26 osób w Tajlandii, został zabity

Żołnierz, który zastrzelił 26 osób w Tajlandii, został zabity

Żołnierz, który zastrzelił 26 osób w Tajlandii, został zabity
Data publikacji: 2020-02-09 09:22
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-10 10:41
Wywietleń: 1967 442126

Żołnierz, który w Tajlandii zastrzelił 26 osób, został w niedzielę zabity przez siły bezpieczeństwa - poinformowała tajska policja.

Żołnierz najpierw zabił swojego dowódcę i ukradł broń oraz samochód wojskowych. Z koszar wojskowych pojechał  do miasta Nakhon Ratchasima. Na ulicach strzelał do przypadkowych osób. Następnie dotarł do centrum handlowego "Terminal 21", gdzie otworzył ogień do jego klientów. Strzały wywołały ogromną panikę wśród osób przebywających w centrum.

Żołnierz swoje działania relacjonował w mediach społecznościowych do czasu, aż na wniosek policji zablokowane zostało jego konto. Ostatecznie ukrył się w podziemiach placówki, gdzie zginął podczas szturmu sił bezpieczeństwa.

Na Facebooku poinformował o tym minister zdrowia Tajlandii Anutin Charnvirakul, który pogratulował służbom skutecznej akcji. "Dziękuję policji i wojsku za rozwiązanie tej sytuacji. Strzelec został zabity" - napisał.

Podany przez tajskie władze bilans ofiar to 26 zabitych i 57 rannych. Poszkodowanych w szpitalu w Nakhon Ratchasima odwiedził premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha. - To wydarzenie niespotykane w Tajlandii i chciałbym, żeby to był ostatni raz, kiedy taki kryzys się wydarzył - mówił szef tajskiego rządu.

(ip)

Fot. Wikipedia (licencja: CCA-SA 4.0 International)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie