niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Zamach w Nicei uderzył w branżę turystyczną

Zamach w Nicei uderzył w branżę turystyczną [FILM]

Zamach w Nicei uderzył w branżę turystyczną
Data publikacji: 2016-09-11 14:56
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Wywietleń: 1092 154620

W pierwszym półroczu tego roku Paryż i okolice odwiedziło milion turystów mniej niż w 2015 r. - podaje francuski Regionalny Komitet Turystyki. "Jest ciężko. W tygodniu mamy teraz około 50 nakryć dziennie, a rok temu było ich 120" - mówi właściciel paryskiej restauracji Anthony Sebag.

– Mamy mniej turystów w porównaniu z zeszłym rokiem – mówi Sebag. Przyznaje, że choć lipiec dzięki mistrzostwom Euro należał do udanych, to już po zamachu w Nicei obroty gwałtownie spadły. – W sierpniu anulowano 30-40 procent rezerwacji. Jesteśmy na Polach Elizejskich, jest dziesięć po jedenastej, mamy jednego klienta.

– Od stycznia do czerwca tego roku hotele paryskie przyjęły ponad 5,5 miliona turystów, czyli od 7 do 8 procent mniej niż rok temu – wylicza Charles-Henry Boisseau z Paryskiego Urzędu Turystyki. Podkreśla, że islamistyczne ataki, a także strajki i powodzie sprawiły, że wielu turystów zrezygnowało z przyjazdu do stolicy Francji.

Regionalny Komitet Turystyki szacuje, że w pierwszym półroczu tego roku region paryski odwiedziło milion turystów mniej niż w zeszłym roku, co przekłada się na 750 milionów euro strat.

– Zabrakło turystów z zagranicy, którzy latem są zazwyczaj stałymi klientami Paryża. Myślę tu głównie o Japończykach, Amerykanach, Rosjanach, czy turystach z państw Zatoki Perskiej, którzy zrezygnowali z przyjazdu nie tylko do stolicy Francji, ale też do Nicei, nad Lazurowe Wybrzeże – mówi wiceprezes organizacji zrzeszające firmy branży hotelarskiej Herve Becam.

Spadek obrotów w turystyce nie dotknął jednak wszystkich.

– W pozostałych częściach kraju jest trochę lepiej, jak na południowym zachodzie, nad Atlantykiem, w Bretanii, a także w centrum, gdzie zanotowano ok. 5 procent turystów więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem – dodaje Becam. – Sektor turystyki we Francji zatrudnia prawie 2 miliony osób. Są to zyski rzędu 150 milionów euro. To sektor, który stanowi ponad 7 procent francuskiego PKB.

Francja jest najczęściej odwiedzanym krajem na świecie, a Paryż – najczęściej odwiedzanym miastem. W ubiegłym roku do kraju przyjechało blisko 85 mln obcokrajowców, w tym 16 mln do stolicy.

(pap)

Film: PAP

Komentarze

Jak sobie "F" poscielil, to tak teraz ma,
Naiwnosc Francuskich Politykow na ta skale oraz tych wyborcow co na Nich glosowali... przynosza teraz tragiczne i oplakane efekty !! Szkoda tylko tych niewinnych ludzi co zgineli czy zostali ranni !!
2016-09-11 22:17:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy