wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Świat > Wziął zakładników w autobusie w Rio

Wziął zakładników w autobusie w Rio

Wziął zakładników w autobusie w Rio
Data publikacji: 2019-08-20 17:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-22 20:11
Wywietleń: 906 409324

Uzbrojony mężczyzna przetrzymywał we wtorek 37 ludzi jako zakładników w autobusie w Rio de Janeiro i groził podpaleniem pojazdu. Ostatecznie policja opanowała sytuację. Porywacza postrzelono. Zmarł w drodze do szpitala. 

Autobus stał na ruchliwym moście, a z mężczyzną prowadzono negocjacje. Z różnych źródeł napływały z Rio sprzeczne informacje.

Portal G1 podał, powołując się na żandarmerię wojskową, że porywacz został zastrzelony przez snajpera, gdy wyszedł na chwilę z autobusu. Miał podobno atrapę broni. Nikt z zakładników nie odniósł obrażeń. 

Telewizja Globo News informowała, powołując się na świadków i źródła w policji, że padły strzały, a porywacz został podobno zastrzelony. Jednak wkrótce potem telewizja pokazała wychodzącego z autobusu mężczyznę otoczonego przez policjantów.

W końcu policja potwierdziła, że porywacz został zastrzelony przez snajpera. Jak podano, mężczyzna wziął zakładników około 5.30 nad ranem, gdy ruch na moście powoli się wzmagał. W pojeździe miał rozlać benzynę i grozić jego podpaleniem. W czasie negocjacji trzykrotnie wypuścił po dwoje zakładników. Potem - jak pisze agencja AP - wyszedł z autobusu, rzucił przedmiot przypominający torbę i został zastrzelony przez snajpera. Według policji intencje mężczyzny nie były jasne i podczas negocjacji nie wysuwał on żadnych konkretnych żądań.

Pojawiały się doniesienia o ewentualnej chorobie psychicznej porywacza. Zakładnicy informowali, że mężczyzna był "bardzo spokojny".

(pap)

Fot. EPA/ANTONIO LACERDA

Wziął zakładników w autobusie w Rio Wziął zakładników w autobusie w Rio Wziął zakładników w autobusie w Rio

Komentarze

observator
Snajper równa się Bohater
2019-08-22 20:00:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie