Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Włochy: zniesienie limitów zajętych miejsc w placówkach kultury

Data publikacji: 2021-10-07 23:46
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-08 00:02
Włochy: zniesienie limitów zajętych miejsc w placówkach kultury
Fot. Pixabay.com  

Od 11 października we Włoszech w teatrach, kinach i salach koncertowych dostępnych będzie 100 procent miejsc - postanowił w czwartek rząd Mario Draghiego. - Nareszcie cała kultura zaczyna żyć - powiedział odpowiedzialny za nią minister Dario Franceschini.

We wszystkich placówkach kultury obowiązywać będzie nadal wymóg maseczek i posiadania tzw. Green Pass, czyli przepustki sanitarnej, potwierdzającej szczepienie przeciwko Covid-19, wyleczenie z koronawirusa lub negatywny wynik tekstu.

- Od dłuższego czasu jesteśmy przekonani o całkowitym bezpieczeństwie tych miejsc dzięki użyciu Green Pass i wszystkich kroków prewencyjnych; od kontroli temperatury po stosowanie maseczek-  oświadczył minister Franceschini.

Informując o zniesieniu limitów zajętych miejsc podkreślił: "Zachęcamy Włochów do powrotu na wydarzenia kulturalne w spokoju i bezpieczeństwie".

W muzeach zniesiony będzie wymóg zachowania dystansu jednego metra między zwiedzającymi.

W tym samym dekrecie rządu zapisano, że na imprezach sportowych zajętych może być do 75 procent miejsc w obiektach otwartych i do 60 procent w zamkniętych.

Limit w dyskotekach i klubach tanecznych wynosić będzie do 75 procent w miejscach otwartych i do połowy w zamkniętych salach.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA