sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Świat > Wjechał na pas lotniska w Hanowerze. Twierdzi, że jest Polakiem

Wjechał na pas lotniska w Hanowerze. Twierdzi, że jest Polakiem (akt. 2)

Wjechał na pas lotniska w Hanowerze. Twierdzi, że jest Polakiem
Data publikacji: 2018-12-29 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wywietleń: 1520 369244

Mężczyzna, który samochodem wjechał na płytę lotniska w Hanowerze, twierdzi że jest z Polski - poinformowała agencja DPA. Miejscowa policja nie potwierdziła jeszcze tego, bowiem zatrzymany nie miał przy sobie żadnych dokumentów.

21-letni mężczyzna po południu wjechał na płytę hanowerskiego lotniska srebrnym BMW na polskich tablicach rejestracyjnych. Auto kilkaset metrów goniło samolot linii Aegean Airlines, który chwilę wcześniej wylądował, kończąc rejs z Aten.

Na lotnisku wstrzymany został ruch samolotów, który przywrócono po godzinie 20. Wcześniej przeprowadzono kontrolę samochodu, ale nie znaleziono w nim żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Policja poinformowała, że kierowca był pod wpływem amfetaminy oraz kokainy.

(pap)

 

***

Wcześniejsza informacja

Na lotnisku w Hanowerze wstrzymano w sobotę (29 grudnia) po południu ruch lotniczy, gdy nieuprawniony pojazd wtargnął przez bramę na płytę lotniska.

Samochód, który wjechał na płytę, to srebrne BMW na polskich tablicach rejestracyjnych. Pojazd przez kilkaset metrów gonił samolot linii Aegean Airlines, który chwilę wcześniej wylądował, kończąc rejs z Aten.  Kierowcę aresztowano; mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Trwa policyjne śledztwo. Jak poinformowała policja, badania wykazały, że dwudziestokilkulatek był pod wpływem amfetaminy oraz kokainy. Nie miał przy sobie dokumentów; nie wiadomo, jakiej jest narodowości.

W ramach rutynowych środków służby bezpieczeństwa przeszukały pojazd i nie znaleziono w nim żadnych niebezpiecznych obiektów. Terminal w jego pobliżu został zamknięty; pozostałe dwa są otwarte.

Na lotnisku nie odbywają się starty i lądowania. Samoloty znajdujące się w powietrzu odsyłane są do innych portów lotniczych. 

(pap)

Fot. PAP/Peter Steffen

Komentarze

J23
Nie ma dokumentów,ale pefekcyjnie ustalono wiek nie wiedzą jakiej narodowości,ale napewno polak.Żałosne
2018-12-31 08:05:14
C2H5OH
"Miejscowa policja nie potwierdziła jeszcze tego, bowiem zatrzymany nie miał przy sobie żadnych dokumentów......21-letni mężczyzna..." - nie posiadał dokumentów. ale na 100% to "21-letni".....Niemcy stwierdzili wiek na podstawie, czego? Przecież w Niemczech ustalanie wieku przez testy anatomiczne jest naruszeniem "Menschen Wuerde" (godniści człowieka). Jak zwykle znajdą dokumenty po trzech dniach "leżące w szoferce".
2018-12-30 14:39:54
.
Podejrzane, przecież takie rzeczy ustalają szybko, a tutaj tylko twierdzi, że jest Polakiem. Po takich narkotykach to może twierdzić, że jest marsjaninem.
2018-12-30 10:35:22
R2D2
"Nie wiadomo jakiej narodowości"-jak nie wiadomo to napewno beżowy.
2018-12-30 09:17:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie