Sobota 29 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Wjechał na pas lotniska w Hanowerze. Twierdzi, że jest Polakiem (akt. 2)

Data publikacji: 2018-12-29 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-27 16:30
Wjechał na pas lotniska w Hanowerze. Twierdzi, że jest Polakiem
 

Mężczyzna, który samochodem wjechał na płytę lotniska w Hanowerze, twierdzi że jest z Polski - poinformowała agencja DPA. Miejscowa policja nie potwierdziła jeszcze tego, bowiem zatrzymany nie miał przy sobie żadnych dokumentów.

21-letni mężczyzna po południu wjechał na płytę hanowerskiego lotniska srebrnym BMW na polskich tablicach rejestracyjnych. Auto kilkaset metrów goniło samolot linii Aegean Airlines, który chwilę wcześniej wylądował, kończąc rejs z Aten.

Na lotnisku wstrzymany został ruch samolotów, który przywrócono po godzinie 20. Wcześniej przeprowadzono kontrolę samochodu, ale nie znaleziono w nim żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Policja poinformowała, że kierowca był pod wpływem amfetaminy oraz kokainy.

(pap)

 

***

Wcześniejsza informacja

Na lotnisku w Hanowerze wstrzymano w sobotę (29 grudnia) po południu ruch lotniczy, gdy nieuprawniony pojazd wtargnął przez bramę na płytę lotniska.

Samochód, który wjechał na płytę, to srebrne BMW na polskich tablicach rejestracyjnych. Pojazd przez kilkaset metrów gonił samolot linii Aegean Airlines, który chwilę wcześniej wylądował, kończąc rejs z Aten.  Kierowcę aresztowano; mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Trwa policyjne śledztwo. Jak poinformowała policja, badania wykazały, że dwudziestokilkulatek był pod wpływem amfetaminy oraz kokainy. Nie miał przy sobie dokumentów; nie wiadomo, jakiej jest narodowości.

W ramach rutynowych środków służby bezpieczeństwa przeszukały pojazd i nie znaleziono w nim żadnych niebezpiecznych obiektów. Terminal w jego pobliżu został zamknięty; pozostałe dwa są otwarte.

Na lotnisku nie odbywają się starty i lądowania. Samoloty znajdujące się w powietrzu odsyłane są do innych portów lotniczych. 

(pap)

Fot. PAP/Peter Steffen

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

J23
2018-12-31 08:05:14
Nie ma dokumentów,ale pefekcyjnie ustalono wiek nie wiedzą jakiej narodowości,ale napewno polak.Żałosne
C2H5OH
2018-12-30 14:39:54
"Miejscowa policja nie potwierdziła jeszcze tego, bowiem zatrzymany nie miał przy sobie żadnych dokumentów......21-letni mężczyzna..." - nie posiadał dokumentów. ale na 100% to "21-letni".....Niemcy stwierdzili wiek na podstawie, czego? Przecież w Niemczech ustalanie wieku przez testy anatomiczne jest naruszeniem "Menschen Wuerde" (godniści człowieka). Jak zwykle znajdą dokumenty po trzech dniach "leżące w szoferce".
.
2018-12-30 10:35:22
Podejrzane, przecież takie rzeczy ustalają szybko, a tutaj tylko twierdzi, że jest Polakiem. Po takich narkotykach to może twierdzić, że jest marsjaninem.
R2D2
2018-12-30 09:17:33
"Nie wiadomo jakiej narodowości"-jak nie wiadomo to napewno beżowy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA