czwartek, 03 grudnia 2020r.

WHO: Nastąpił najwyższy wzrost liczby zakażeń od początku epidemii

Data publikacji: 2020-07-04 23:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-21 18:34
WHO: Nastąpił najwyższy wzrost liczby zakażeń od początku epidemii
 
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w sobotę (4 lipca), że w ciągu ostatnich 24 godzin nastąpił najwyższy od początku epidemii wzrost liczby zakażeń koronawirusem - 212 326 nowych przypadków. Najwięcej nowych infekcji zdiagnozowano w USA, Brazylii i Indiach.

Organizacja poinformowała też, że przerywa testowanie hydroksychlorochiny, leku na malarię, oraz kombinacji leków na HIV lopinaviru i ritonaviru, ponieważ stosowanie ich u pacjentów chorych na Covid-19 nie zmniejszyło liczby przypadków śmiertelnych.

Dziennie na Covid-19 umiera na świecie około 5 tys. osób - podaje WHO.

W piątek dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że testy kliniczne tych leków trwają i bierze w nich udział niemal 5,5 tys. pacjentów w 39 państwach świata.

WHO prowadzi jednak nadal badania nad remdesivirem jako ewentualnym lekiem na Covid-19.

Według agencji Reutera liczba przypadków zakażenia na całym świecie przekroczyła w piątek 11 mln; w ciągu siedmiu miesięcy epidemia zabiła ponad pół miliona ludzi.

(PAP)

Fot. Pixabay

Komentarze

To straszne
2020-07-05 09:20:19
Ja im wierzę, boję się. Zbudowałem schron podziemny. Nie wychodzę z niego i nigdy nie wyjdę. Chodzę w worku foliowym na głowie. W rękawiczkach na nogach i rękach. Jestem pewien, że ja i moja cała rodzina mamy bezobiawowego wirusa. Myślę, że miałem go od urodzenia tylko wtedy jeszcze nie wiedzieli, że go mam bo nie było testów na bezobiawowe choroby. Dziękuję WHO i wszystkim postępowym naukowcom!
Paragraf
2020-07-05 00:15:22
Czy można wierzyć WHO? Czy można nie wierzyć autorowi testów RT-PCR - pan Kary Mullis, które są obecnie używane na całym świecie do wykrywania koronawirusa, który stwierdził jednoznacznie, że nie powinny być one stosowane do diagnozowania chorób zakaźnych, gdyż na podstawie ich wyników nie jesteśmy w stanie ani potwierdzić, ani zaprzeczyć obecności wirusa? Ww. testy zostały opracowane do diagnozowania chorób nowotworowych płuc... Komu wierzyć?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ