niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Świat > Werbalny amok Schulza

Werbalny amok Schulza

Werbalny amok Schulza
Data publikacji: 2016-01-11 19:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:48
Wywietleń: 507 94848

Niemiecki eurodeputowany Alexander hrabia Lambsdorff zarzucił w poniedziałek przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego Martinowi Schulzowi, że komentując wydarzenia polityczne w Polsce popadł w "werbalny amok".

- Nie jest słuszne, gdy kraj potępia się hurtowo i stawia na jednym poziomie z Rosją Putina - powiedział należący do liberalnej Partii Wolnych Demokratów (FDP) polityk publicznemu radiu Deutschlandfunk.  Jak zaznaczył Lambsdorff, tego rodzaju sformułowania wzmacniają w Polsce nastroje antyniemieckie i antyeuropejskie.  (pap)

Na zdj. ambasador Niemiec w RP Rolf Nikel i minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski po spotkaniu w MSZ w Warszawie. Szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski wezwał niemieckiego ambasadora w związku "z antypolskimi wypowiedziami polityków niemieckich" w mediach.

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Więcej we wtorkowym wydaniu „Kuriera Szczecińskiego”

Komentarze

Wawrzek
Polska powinna wymóc na Niemczech podłączenie Gazociągu Północnego -Odnogą do Świnoujścia- to rozwiązałoby wiele problemów w tym z jakością gazu. Wspieranie na siłę banderyzmu jest dla Polski szkodliwe podobnie jak wywoływanie "narodu śląskiego" przez Ukraińca Gorzelika a przed odbudową nie zniszczonego nawet przez Hitlera Serbo-Łużyczan. Tworzenie nowych buforowych państw tym razem od Zachodu jest błędem jak utworzenie tych na Wschodzie kosztem Polski
2016-01-12 10:33:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”