sobota, 23 stycznia 2021r.

Wariant koronawirusa z RPA został po raz pierwszy wykryty w Niemczech

Data publikacji: 2021-01-13 08:16
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-13 08:16
Wariant koronawirusa z RPA został po raz pierwszy wykryty w Niemczech
Fot. Pixabay.com  

Zmutowany wariant koronawirusa B.1.351 z Republiki Południowej Afryki został po raz pierwszy wykryty w Niemczech. Zakażenie potwierdzono u osoby z powiatu Zollernalb w Badenii-Wirtembergii - powiadomiło we wtorek ministerstwo spraw społecznych w Stuttgarcie.

Osoba zakażona wróciła z rodziną 13 grudnia z dłuższego pobytu w RPA. Po przyjeździe do Badenii-Wirtembergii rodzina odbyła kwarantannę - powiedział rzecznik ministerstwa.

Pierwsze testy na koronawirusa były negatywne dla wszystkich członków rodziny. Jednak w następnym tygodniu u niektórych wystąpiły łagodne objawy choroby.

Próbka od pierwszego członka rodziny, która dała wynik pozytywny, została wysłana do kliniki Charite w Berlinie i przebadana. Charite potwierdziła, że chodzi o mutację z RPA. Teraz zostaną zbadane próbki osób, które miały kontakt z zakażonym.

Mutację odkryto w RPA w grudniu.

Wariant z Republiki Południowej Afryki nie wydaje się powodować cięższych przebiegów choroby, ale podobnie jak mutacja z Wielkiej Brytanii jest uważany za potencjalnie bardziej zakaźny niż patogen szeroko rozpowszechniony w Niemczech.

Mutacja wirusa B.1.1.7 z Wielkiej Brytanii została wykryta w Niemczech w Wigilię Bożego Narodzenia.

(PAP)

Komentarze

Czyli teraz...
2021-01-13 13:07:54
To Pretensje do tych co glosowali na Program "Cioci Stasi"... czyli Uchodzcy i z Afryki mile widziani w Niemczech i EU ?/?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ