piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Świat > W PE debata o edukacji seksualnej w Polsce

W PE debata o edukacji seksualnej w Polsce

W PE debata o edukacji seksualnej w Polsce
Data publikacji: 2019-10-21 23:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-22 21:57
Wywietleń: 495 423710

Debata na temat edukacji seksualnej w Polsce odbyła się w poniedziałek wieczorem w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Większość uczestników debaty stanowili europosłowie Wiosny, PiS i PO.

Debata została zorganizowana na wniosek grupy Socjalistów i Demokratów, do której należy partia Wiosna. Uczestniczyło w niej niewielu posłów, sala praktycznie była pusta. Głos w dyskusji zabrało ponad 20 parlamentarzystów różnych frakcji, w tym najwięcej z Polski; polscy europosłowie wypowiadali się też najbardziej emocjonalnie.

Europoseł Robert Biedroń (Wiosna) powiedział, że choć jest 2019 rok, dyskusja prowadzona jest jak „w średniowieczu”.

Rząd PiS w ostatnią środę przedstawił nowelizację projektu dotyczącego penalizacji edukacji seksualnej. Można odnieść wrażenie, że to projekt pisany pod dyktando lobby pedofilskiego. Tak naprawdę stwarza piekło dla ofiar, a otwiera niebo dla pedofilii – powiedział Biedroń.

Anna Zalewska (PiS) w odpowiedzi podkreśliła, że z dużą przykrością wsłuchuje się w debatę, która „oparta jest na kłamstwie”.

– Pan poseł Biedroń parlamentarzystów i Komisję Europejską po prostu okłamał. Rząd polski nie pracuje nigdzie, na żadnym poziomie, nad jakąkolwiek ustawą zakazującą edukacji seksualnej – powiedziała. Dodała, że debata została zorganizowana, mimo że edukacja seksualna jest wyjęta spod jurysdykcji traktatów europejskich.

– Edukacja seksualna w Polsce jest (…) w prawie oświatowym, jest na każdym poziomie edukacji – mówiła.

W debacie wzięli udział także inni europosłowie PiS i PO.

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

do @ hehehe
- tylko Polacy mają w EU-parlamencie Rózię i Donka-szefa tego burdelu. Gdyby nie troska o nukę masturbacji w polskich szkołach to szanowne grono zajęło by się wymienionymi przez ciebie problemami....Teraz dojdzie zlecone przez Grzegorza "przeliczanie głosów" w wygranych przez PO wyborach (demokratycznych i liberalnych)...Niestety taką mamy teraz PO_godą.
2019-10-22 20:32:57
@.
W Polsce nawet w czasach średniowiecza homoseksualistom nie groziły sankcje prawne - jesteśmy jedynym krajem w całej Europie który nigdy nie miał prawa penalizującego homoseksualizm - być może dlatego nie ma potrzeby u nas rekompensować homoseksualistom czegoś czego nie było - Polacy to tolerancyjny i pragmatyczny naród - dopóki nie biegasz z gołym tyłkiem po ulicach to co robisz w łóżku i z kim to twoja wyłączna, prywatna sprawa.
2019-10-22 19:47:11
ITD
POLSKA wzorem W.Brytani powinna opuscic jak najszypciej opuscic lewacki eurokolchoz
2019-10-22 16:45:35
hehehe
W Holandii rząd wysyła wojsko przeciwko farmerom, w Hiszpanii płonie Katalonia, w Niemczech strzelają z broni maszynowej do Żydów przed synagogą, we Francji policja zabija manifestantów, masa kłopotów z brexitem, Erdogan grozi że puści nową falę emigrantów do Europy a Unia zajmuje się edukacją seksualną w Polsce, to jest najważniejszy problem jaki według lewactwa brukselskiego jest w Unii?
2019-10-22 09:52:07
.
Gdyby to było średniowiecze, to pan Biedroń raczej nie miałby szansy zabierania głosu...
2019-10-22 08:00:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie