piątek, 29 maja 2020.
Strona główna > Świat > W PE debata o edukacji seksualnej w Polsce

W PE debata o edukacji seksualnej w Polsce

W PE debata o edukacji seksualnej w Polsce
Data publikacji: 2019-10-21 23:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-22 21:57
Wywietleń: 975 423710

Debata na temat edukacji seksualnej w Polsce odbyła się w poniedziałek wieczorem w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Większość uczestników debaty stanowili europosłowie Wiosny, PiS i PO.

Debata została zorganizowana na wniosek grupy Socjalistów i Demokratów, do której należy partia Wiosna. Uczestniczyło w niej niewielu posłów, sala praktycznie była pusta. Głos w dyskusji zabrało ponad 20 parlamentarzystów różnych frakcji, w tym najwięcej z Polski; polscy europosłowie wypowiadali się też najbardziej emocjonalnie.

Europoseł Robert Biedroń (Wiosna) powiedział, że choć jest 2019 rok, dyskusja prowadzona jest jak „w średniowieczu”.

Rząd PiS w ostatnią środę przedstawił nowelizację projektu dotyczącego penalizacji edukacji seksualnej. Można odnieść wrażenie, że to projekt pisany pod dyktando lobby pedofilskiego. Tak naprawdę stwarza piekło dla ofiar, a otwiera niebo dla pedofilii – powiedział Biedroń.

Anna Zalewska (PiS) w odpowiedzi podkreśliła, że z dużą przykrością wsłuchuje się w debatę, która „oparta jest na kłamstwie”.

– Pan poseł Biedroń parlamentarzystów i Komisję Europejską po prostu okłamał. Rząd polski nie pracuje nigdzie, na żadnym poziomie, nad jakąkolwiek ustawą zakazującą edukacji seksualnej – powiedziała. Dodała, że debata została zorganizowana, mimo że edukacja seksualna jest wyjęta spod jurysdykcji traktatów europejskich.

– Edukacja seksualna w Polsce jest (…) w prawie oświatowym, jest na każdym poziomie edukacji – mówiła.

W debacie wzięli udział także inni europosłowie PiS i PO.

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

do @ hehehe
- tylko Polacy mają w EU-parlamencie Rózię i Donka-szefa tego burdelu. Gdyby nie troska o nukę masturbacji w polskich szkołach to szanowne grono zajęło by się wymienionymi przez ciebie problemami....Teraz dojdzie zlecone przez Grzegorza "przeliczanie głosów" w wygranych przez PO wyborach (demokratycznych i liberalnych)...Niestety taką mamy teraz PO_godą.
2019-10-22 20:32:57
@.
W Polsce nawet w czasach średniowiecza homoseksualistom nie groziły sankcje prawne - jesteśmy jedynym krajem w całej Europie który nigdy nie miał prawa penalizującego homoseksualizm - być może dlatego nie ma potrzeby u nas rekompensować homoseksualistom czegoś czego nie było - Polacy to tolerancyjny i pragmatyczny naród - dopóki nie biegasz z gołym tyłkiem po ulicach to co robisz w łóżku i z kim to twoja wyłączna, prywatna sprawa.
2019-10-22 19:47:11
ITD
POLSKA wzorem W.Brytani powinna opuscic jak najszypciej opuscic lewacki eurokolchoz
2019-10-22 16:45:35
hehehe
W Holandii rząd wysyła wojsko przeciwko farmerom, w Hiszpanii płonie Katalonia, w Niemczech strzelają z broni maszynowej do Żydów przed synagogą, we Francji policja zabija manifestantów, masa kłopotów z brexitem, Erdogan grozi że puści nową falę emigrantów do Europy a Unia zajmuje się edukacją seksualną w Polsce, to jest najważniejszy problem jaki według lewactwa brukselskiego jest w Unii?
2019-10-22 09:52:07
.
Gdyby to było średniowiecze, to pan Biedroń raczej nie miałby szansy zabierania głosu...
2019-10-22 08:00:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie