Piątek, 21 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

W Kijowie od poniedziałku transport publiczny tylko dla posiadaczy przepustek

Data publikacji: 22 marca 2020 r. 09:05
Ostatnia aktualizacja: 23 marca 2020 r. 11:40
W Kijowie od poniedziałku transport publiczny tylko dla posiadaczy przepustek
 
By zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w Kijowie od poniedziałku ze środków transportu publicznego będą mogli korzystać tylko pracownicy obiektów infrastruktury krytycznej, posiadający odpowiednie przepustki - ogłosił w sobotę burmistrz ukraińskiej stolicy Witalij Kliczko.

Wyjaśnił, że ze środków transportu będą mogli korzystać pracownicy służby zdrowia, ratownicy medyczni, funkcjonariusze organów ścigania, pracownicy gospodarki komunalnej, przedsiębiorstw strategicznych oraz osoby pracujące w sklepach spożywczych i aptekach.

"Te osoby będą mogły jeździć (komunikacją), posiadając specjalną przepustkę, takie przepustki teraz przekazujemy wszystkim kluczowym przedsiębiorstwom" - podkreślił w opublikowanej w internecie odezwie mer zamieszkanego przez około 3 miliony ludzi miasta. Zapewnił, że ograniczenia nie obejmą przejazdów prywatnymi środkami transportu.

Kliczko ponownie zaapelował do kijowian o niewychodzenie z domów i wezwał właścicieli firm o maksymalne umożliwienie pracownikom pracy zdalnej.

Również w Tarnopolu na zachodzie kraju od poniedziałku z transportu miejskiego będą mogli korzystać tylko pracownicy obiektów infrastruktury krytycznej.

Na Ukrainie potwierdzono do tej pory 41 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym trzy śmiertelne.

(PAP)

Fot. Tomasz Tokarzewski (archiwum)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Artemor
2020-03-22 12:26:01
W Szczecinie jak widać nie ma przepustek, a tramwaje i autobusy jeżdżą puste - widocznie " infrastruktura" ma własny transport.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA