poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Volkswageny pod lupą

Volkswageny pod lupą

Volkswageny pod lupą
Data publikacji: 2015-09-25 10:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:47
Wywietleń: 894 23651

Komisja Europejska zwraca się do krajów UE o przeprowadzenie u siebie dochodzeń, mających ustalić skalę manipulowania pomiarami emisji spalin w samochodach. To konsekwencja afery wokół praktyk koncernu Volkswagen, który przyznał się do takich manipulacji.

- Zachęcamy wszystkie kraje członkowskie UE do przeprowadzenia dochodzeń na szczeblu krajowym. Musimy mieć pełny obraz, czy i ile pojazdów w UE zostało wyposażonych w niewłaściwe urządzenia, które są zakazane przepisami unijnymi - powiedziała rzeczniczka KE ds. rynku wewnętrznego i przemysłu Lucia Caudet.

Volkswagen przyznał, że w 11 milionach jego samochodów z silnikami dieslowskimi instalował specjalne oprogramowanie, potrafiące ustalić, że prowadzony jest pomiar emisji spalin i przestawić silnik na szczególnie oszczędny tryb pracy, gwarantujący nieprzekraczanie norm regulujących zawartość szkodliwych substancji w spalinach. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska zarzuciła koncernowi, że w normalnych warunkach emisja spalin w jego pojazdach z konkretnym, popularnym modelem silnika dieslowskiego, wielokrotnie przekracza normy USA.

Niemiecki minister transportu Alexander Dobrindt potwierdził, że Volkswagen przyznał, iż pomiarami emisji spalin manipulowano również w przypadku samochodów sprzedawanych na rynkach europejskich. Informacje te Dobrindt otrzymał od komisji śledczej, którą powołał w związku ze skandalem. Odbił się on echem na całym świecie. W mediach pojawiły się już określenia Dieselgate i Dieselschwindel. (pap)

 

Czytaj także: Echa skandalu: Dymisja szefa Volkswagena

Komentarze

W imie ochrony srodowiska...,
A najlepiej byc moze bedzie, zaczac "OD NOWA"...tj wycofac z eksploatacji wszystkie pojazdy na calym Swiecie... tj. pojazdy ktore zanieczyszczaja powietrze i srodowiska oraz zwiekszaja z roku na rok... roznego rodzju tak choroby raka jak i drog oddechowych - u Ludzi, w Naturze i u Zwierzat ! !
2015-09-25 10:07:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy