wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Świat > Uchodźcy wpuszczeni do Austrii

Uchodźcy wpuszczeni do Austrii

Uchodźcy wpuszczeni do Austrii
Data publikacji: 2015-09-05 09:24
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:45
Wywietleń: 1324 18442

Pomiędzy 2,5 a 3 tys. uchodźców przybyło w ostatnich godzinach z Węgier do Austrii - poinformowała w sobotę austriacka policja. Dzień wcześniej Austria i Niemcy zgodziły się na wjazd imigrantów na swe terytoria.

"Jestem na granicy z Węgrami i obserwuję stały napływ ludzi. Przewieziemy ich do Wiednia i być może do Niemiec" - powiedział agencji AFP szef austriackiej policji w kraju związkowym Burgenland Hans Peter Doskozil.

 Około 400 imigrantów, których zakwaterowano tymczasowo w sali koncertowej w granicznym miasteczku Nickelsdorf, odjechało o świcie pierwszym pociągiem w stronę zachodnią - poinformował.

 Drugi pociąg ma wkrótce odjechać. "Druga grupa 400 osób jest w drodze na dworzec. Ludzie są przemoczeni, padał silny deszcz, teraz mży" - dodał.

Szef kancelarii premiera Viktora Orbana, Janos Lazar zapowiedział w piątek, że rząd Węgier podstawi 100 autobusów, by przewieźć na granicę z Austrią tysiące imigrantów, koczujących od kilku dni na dworcu kolejowym Keleti w Budapeszcie, oraz tych, którzy na piechotę wyruszyli do Austrii i zatrzymali się na noc w podstołecznej miejscowości Zsambek.

W nocy z piątku na sobotę węgierscy pseudokibice, związani ze skrajną prawicą, pobili uchodźców, którzy koczowali w pobliżu dworca Keleti. (PAP)

Fot. PAP/EPA

Komentarze

manifestacja 12.09.2015.
jeśli nieobojętny jest ci los europy i Polaków, idz na manifestację,godz.17.00 plac Grunwaldzki
2015-09-11 08:03:58
Nie ma powodu bez przyczyny...! !
Podobno Amerykanski wywiad D.I.A. juz w latach 2012-2013 przedtawial ryzyko wzrostu i umocnienia sie Islamu rowniez i w Syrii...ale najwazniejsze Osoby w USA "nie daly sie" wowczs o tym przekonac... i dlatego dzisiaj mamy to co mamy ! !
2015-09-06 21:57:54
xyz
bo w sumie wyglada to tak ze Rosja wspiera dyktatury (w Syrii na przyklad) Amerykanie je zwalczaja, a uchodzcow utrzymuje Europa czyli my Polska takze (jesli nie bezposrednio to posrednio)
2015-09-06 10:27:06
xyz
Dlaczego Europa ma ponosic konsekwencje wojenek wszczynanych na Bliskim Wschodzie przez Amerykanow. A moze to taki chytry plan oslabienia Europy. Wszak pieniadz rzadzi swiatem... W sumie taka sytuacja bardzo pasuje Chinom, Rosji i ...USA
2015-09-06 10:23:14
Obserwator raz jeszcze,
Przepraszam za maly blad w nazwie wyspy...tu chodzi o Grecka wyspe Lesbos, a o dalsze szczegoly rozwoju wydarzen na wyspie Lesbos - patrz na stronie www.niezalezna.pl.... A patrza na powyzsze zdjecie, to ta maszerujeca za Tata... Mama, juz jest byc moze z 3-cim w ciazy...i na tym jeszcze nie koniec, bo "Europejski Islam" bedzie potrzebowal na niedaleka przyszlosc spora Armie, by rozbic doszczetnie Europejskie Chrzescijanstwo, gdzie od Rzymu - Watykanu sie zacznie ! !
2015-09-06 09:44:22
polak
najgorsze jest to ze za 50 lat muzulmanie przejma wladze w Europie Zachodniej w sposob demokratyczny. Po prostu tylu juz ich bedzie z prawem do glosowania.
2015-09-06 09:38:48
polak
prawie na wszystkich filmikach w internecie odnosnie imigrantow widac ze w 95% to mlodzi mezczyzni w wieku 20-30 lat. Kobiet, malych dzieci i starcow czyli tych ktorzy w wojnach sa najbardziej poszkodowani praktycznie nie widac wsrod nich?
2015-09-06 09:29:20
Obserwator Afrykanskich wydarzen...,
Patrz na stronie ( www.niezalezna.pl ) co 2-a krotkie filmy pokazuja... tj. jak zachowuja sie i zaczynaja rozrabiac Afrykanie na Greckiej wyspie Lagos ( ! ) oraz drugi filmik jak Wegierksa Policja dostarcza im na Dworzec Kolejowy - Peron picie i jedzenie, a Oni wyrzucaja to w BEZCZELNY SPOSOB na pobliskie tory..! Gdzie Socjalistyczne Media na Swiecie klamia rowniez bezczelnie i sieja swoja Socjalistyczna propagande... ze nie dostarcza Im sie nawet wody i jedzenia ! Reasumujac: Pan Viktor Orban postepuje PRAWIDLOWO, wyzbywajac sie "Afrykanskiego dziczu" ze swojego Kraju ! A naiwny Zachod jak chce to niech sobie dalej Ich przyjmuje, sprowadzajac sobie bardzo duzy klopot na glowe na przyszlosc, tj. KLOPOT, ktory w koncu jako Islam - zagrozi calej Europie ! !
2015-09-05 08:39:46