Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Turcja: ratownicy wciąż wyciągają spod gruzów żywe niemowlęta i dzieci

Data publikacji: 12 lutego 2023 r. 22:14
Ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2023 r. 22:20
Turcja: ratownicy wciąż wyciągają spod gruzów żywe niemowlęta i dzieci
Fot. PAP/EPA/STR  

Akcja ratownicza trwa już tydzień po trzęsieniu ziemi. Sky News publikuje relacje wideo zamieszczone w sieciach społecznościowych pokazujące przypadki wydobywania ludzi spod gruzów. Jak ten z uratowania 7-miesięcznego dziecka, czy 10-letniej dziewczynki, która pod gruzami spędziła 147 godzin. Ratownicy mówią, że choć kończy się czas dotarcia do uwięzionych żywych ofiar trzęsienia, to nie przerywają pracy.

Film udostępniony przez władze Stambułu pokazuje ratowników z południowej prowincji Hatay, którzy wyciągają przez dziurę w podłodze zniszczonego budynku 10-letnią dziewczynkę, która była pod gruzami przez 147 godzin.

Również w Hatay, wideo opublikowane przez turecką służbę zdrowia pokazało dziecko leżące w milczeniu na noszach, posiniaczone i pokryta kurzem, gdy ratownicy przenieśli je w bezpieczne miejsce po uratowaniu spod budynku.

Według najnowszych oficjalnych raportów liczba ofiar śmiertelnych w wyniku gwałtownego trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię w poniedziałek, wzrosła w niedzielę do 33 179 osób.

Trzęsienie ziemi o sile 7,8 w skali Richtera zabiło 29 605 osób w południowej Turcji, podała w niedzielę AFAD, turecka publiczna agencja zarządzania katastrofami. Władze Syrii raportują o 3574 ofiarach śmiertelnych. Według prognoz ONZ liczba ofiar może się „podwoić”, poinformowała AFP. (PAP)

Logo PAP Copyright

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA