sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Świat > Trzy osoby nie żyją. Nieudane lądowanie samolotu Cessna

Trzy osoby nie żyją. Nieudane lądowanie samolotu Cessna

Trzy osoby nie żyją. Nieudane lądowanie samolotu Cessna
Data publikacji: 2018-10-14 19:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-11 11:17
Wywietleń: 1326 356280

Niewielki samolot Cessna w niedzielę uderzył w tłum podczas nieudanego podchodzenia do lądowania na górze Wasserkuppe w Hesji w środkowych Niemczech. Zginęły trzy osoby, w tym dwoje dorosłych i dziecko - poinformowała policja.

Do wypadku doszło w niedzielę (14 października) około godz. 15.45. Na miejscu zdarzenia jest policja i służby ratunkowe.

Policja w Fuldzie nie potwierdziła dotąd doniesień mediów, jakoby oprócz trzech ofiar śmiertelnych byli też ranni. Według niej w chwili wypadku na lotnisku na Wasserkuppe nie znajdowało się wiele osób. Na razie nie wiadomo też, czy trzy zabite osoby to członkowie tej samej rodziny.

Ze słów policyjnej rzeczniczki wynika, że samolot przy podchodzeniu do lądowania nie wycelował w pas i z tego powodu przerwał manewr z zamiarem jego powtórzenia. Nie zdołał jednak uzyskać prędkości niezbędnej do ponownego wzniesienia się, przez co uderzył w barierę ochronną, a następnie w trzy osoby stojące na skraju lotniska.

Licząca 950 metrów wysokości Wasserkuppe to najwyższe wzniesienie Hesji, położone w pobliżu miasta Fulda i styku granicy trzech landów: Hesji, Bawarii i Turyngii. To miejsce popularne wśród amatorów sportów lotniczych. Lokalne lotnisko, położone na północnym zboczu góry, średnio odnotowuje 20 tys. startów rocznie.

(PAP)

Fot. EPA/OSTHESSEN NEWS/Kipper

 

Komentarze

Gość
1. "Niewielki samolot Cessna w niedzielę uderzył w tłum" 2. "w chwili wypadku na lotnisku na Wasserkuppe nie znajdowało się wiele osób" 3. "uderzył w barierę ochronną, a następnie w trzy osoby stojące na skraju lotniska" To w końcu był tłum, czy niewiele osób?
2018-10-15 12:12:08
Czyli ze i widzowie...
Stali jednak za blisko !!!
2018-10-14 23:10:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie