piątek, 03 kwietnia 2020.
Strona główna > Świat > Trump oddał swoją pensję

Trump oddał swoją pensję

Trump oddał swoją pensję
Data publikacji: 2017-07-28 19:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 2114 282919

W imieniu prezydenta USA Donalda Trumpa rzeczniczka prasowa Białego Domu Sarah Huckabee przekazała wynagrodzenie prezydenta za drugi kwartał 2017 r. na rzecz Ministerstwa Edukacji. Czek opiewa na kwotę 100 tys. dolarów.

Donald Trump wielokrotnie zapewniał, że po objęciu najwyższego urzędu w państwie nie będzie pobierać pensji, która przysługuje prezydentowi. Ponieważ niewypłacanie wynagrodzenia głowie państwa nie jest możliwe ze względu na obowiązujące przepisy, Trump postanowił przekazywać jego całość na rzecz organizacji charytatywnych. Wynagrodzenie za drugi kwartał zostało przekazane na cele edukacji.

Pensja prezydenta USA wynosi 400 tys. dolarów rocznie.

(pap)

Fot. domena publiczna

Komentarze

donald
ludzie, o czym tu pisać. oddał wynagrodzenie bo Mu nie wypada jako miliarderowi zrobić inaczej. koniec kropka.
2017-07-31 08:18:43
szczecinianka
Kamil - zrzuc habity a zacznij inaczej patrzec (cywilnie) na zycie a NIE stale reka wyciagnieta na jalmuzne!!!! Niedlugo zacznie sie placenie podatku od " wlasnie tej twojej pseudo - charytatywnosci "- Zasada rzadzacych jest taka: tak dbam o swoj Narod zeby bylo stac go na wygodne, godne czlowieka zycie. A te organizacje charytatywne to tylko omanianie NAIWNIAKOW!!!! Przeczytaj o Clinton Hilary ile ta zbila kasy na harytatywnosci a jeszcze rozszerzyla je otwierajac na coreczke Chalsey . Ta to ma zycie klawe - co tam ksiezniczki europejskie!!!! A co sie tyczy "pokazania klasy" - to OSOBOWOSSC - a nie ofiarowanie spranych kalesonow!!!
2017-07-30 21:01:16
Kamil
Do szczecinianka. Docen to, ze daje cokolwiek, ppkaz innych prezydentow, ktorzy tak robia. Pokaz klase zamiast bicia piany, czy ciebie stac na taki gest? Wspomagasz jakiekolwiek organizacje charytatywne?
2017-07-30 09:40:22
szczecinianka
co to jest 400 tys.dolarow rocznie dla niego? to tak jak dla szczecinianina pracujacego 4000 zl rocznie..... A w USA utrzymanie ucznia w szkole publicznej kosztuje ( pensja - dobra - jednego nauczyciela wyksztalconego roczna brutto 38000$ ) w duzych aglomenracjach miejskich do tego koszty utrzymania szkoly,elektorniki (bardzo wysokie) , zuzycia pradu, wody, itp. do tego dochodza roznego rodzaju wydatki takie jak cateringi sniadan, zajecia pozalekcyjne, itp. No ale Prezydent musi byc HOJNY!!!! a ile tej "holnosci" to tego nie ustalili z urzedu!!!! No ale jak to DUMNIE BRZMI 400 tys. dolarow !!!!! oprocz tego rodzice placa za szkole, jedzenie w szkole, a jak zabraknie na koncie ucznia pieniazkow w stolowce - to uczen dostanie swoja repete ale zaraz system szkolny dzwoni do domu lub wysyla maila, ze Jasiowi dzis zabraklo 50 centow - i trzeba uzupelnic konto ucznia szybko!!!! No coz trafil sie SATYR dla USA. Zobaczymy co jeszcze ODDA - jak zdazy!!!!!
2017-07-28 20:26:41
Prezydent elekt J.K.
Też tak uczynię jak mnie naród wybierze.
2017-07-28 20:06:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie