Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Tragiczny pożar szpitala w Indiach. Nie żyje 10 osób

Data publikacji: 2021-11-06 23:09
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-06 23:09
Tragiczny pożar szpitala w Indiach. Nie żyje 10 osób
Fot. Wikipedia (licencja: CCA-SA 4.0 International)  

W pożarze, do jakiego doszło w sobotę na oddziale intensywnej opieki medycznej w szpitalu w mieście Ahmednagar w zachodnich Indiach, straciło życie co najmniej 10 osób - podały władze stanu Maharasztra. Wśród ofiar przeważają osoby chorujące na Covid-19.

Wicedyrektor stanowego departamentu zdrowia dr P.D. Gandal poinformował, że personel medyczny zdołał ewakuować 7 pacjentów z ogarniętego pożarem oddziału. - Dwie osoby znajdują się w stanie krytycznym, kondycja pozostałych jest stabilna - poinformowała w rozmowie z agencją Reutera.

Premier Narendra Modi wyraził na Twitterze smutek z powodu wypadku i przekazał wyrazy współczucia rodzinom ofiar. "Oby ranni jak najszybciej powrócili do zdrowia" - napisał.

Prokuratura stanowa wszczęła śledztwo mające wyjaśnić przyczynę pożaru.

Sytuacja w indyjskich szpitalach jest dramatyczna, w wielu z nich okresowo brakuje tlenu i nie ma dostępu do respiratorów. Zdarza się, że chorzy leżą na korytarzach, a pracownicy medyczni pracują niemal na okrągło.

To nie pierwszy pożar w szpitalu, którego ofiara padają indyjscy pacjenci chorujący na Covod-19. 23 kwietnia w stanie Maharasztra doszło do pożaru w szpitalu jednoimiennym w Bombaju. Życie straciło w nim 12 pacjentów. Wcześniej w innym z bombajskich szpitali doszło do eksplozji butli z tlenem. W wyniku wybuchu życie straciło 22 pacjentów.

Z kolei w pożarze, jaki wybuchł w maju na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w mieście Bharuch na północy kraju w stanie Gudźarat zginęło 18 osób. Wśród ofiar było dwóch pracowników medycznych i 16 chorujących na Covid-19. Przyczyną pożarów był najczęściej zły stan instalacji elektrycznej.

(PAP)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA