wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Świat > „Time” nagrodził ruch społeczny

„Time” nagrodził ruch społeczny

„Time” nagrodził ruch społeczny
Data publikacji: 2017-12-06 23:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:51
Wywietleń: 740 304088

Waszyngton. Tygodnik „Time” uznał w środę za „człowieka” roku 2017 wszystkich tych, którzy przerwali milczenie na temat molestowania seksualnego, od kobiet, które ujawniły aferę wokół producenta filmowego Harveya Weinsteina, po tysiące osób, które używały hasztagu #Metoo.

– Chodzi o zmianę społeczną następującą w najszybszym tempie od dekad. Zaczęła się ona od indywidualnych aktów odwagi ze strony setek kobiet, a czasami i mężczyzn, którzy zdecydowali się opowiedzieć swoje własne historie – tłumaczył w telewizji NBC redaktor naczelny „Time’a” Edward Felsenthal. Nazwał te osoby tymi, którzy „przerywają milczenie”.

Do przyznania tytułu doszło na fali publicznych oskarżeń o molestowanie seksualne, wysuwanych wobec najbardziej prominentnych mężczyzn w polityce, mediach i świecie rozrywki. Oskarżenia doprowadziły do licznych zwolnień i śledztw.

W miarę jak kolejne osoby upubliczniały swoje historie, inni dzielili się nimi w mediach społecznościowych, używając hasztagu #Metoo.

– Nigdy nie wyobrażałam sobie czegoś, co zmieni świat. Próbowałam zmienić społeczność – powiedziała NBC Tarana Burke, która według agencji Reutera jako pierwsza zamieściła wpis pod hasztagiem #Metoo. – To dopiero początek. Tu nie chodzi o moment, to ruch. Dopiero teraz naprawdę zaczyna się praca” – dodała.

Pierwsze oskarżenia o molestowanie pojawiły się na początku października w „New York Timesie” i „New Yorkerze” i dotyczyły wszechmocnego producenta filmowego Harveya Weinsteina. Po aktorkach Ashley Judd, Rose McGowan i Angelinie Jolie ponad sto kobiet oskarżyło 65-letniego producenta o nadużycia seksualne, od molestowanie po gwałty.

Przyznanie tytułu zbiegło się w czasie z opublikowaniem przez „New York Timesa” wyników śledztwa na temat powiązań Weinsteina z potężnymi osobami, dzięki którym przez lata pozostawał on bezkarny.

Za pośrednictwem swych adwokatów Weinstein zaprzecza zarzutom. Na razie nie został oficjalnie o nic oskarżony, chociaż dochodzenia w jego sprawie wszczęto w Nowym Jorku, Los Angeles i Londynie.

(pap)

Komentarze

Tu chodzi o "sklocenie i rozbicie" Zachodu
Spokooojnie ! Dla Kariery, Luzow i Pieniedzy, robily... robia... i beda robic "wszystko"...!!!
2017-12-10 00:01:02
do @ Żałosne
- te "ruchy" przed 20-laty to były także "ruchy", ale ruchy frykcyjne.
2017-12-07 09:37:44
do @ Żałosne
- czas przekwitania robi swoje, natura ma swoje prawa - nizmienialne.
2017-12-07 09:35:05
Żałosne.
Hahaha miliony wyrachowanych kobiet zrobiłyby wszystko dla kariery, a po latach sobie przypominają, że dały się klepnąć w tyłek albo, że zostały molestowane, ale przypomniały sobie o tym dopiero po 20 latach.
2017-12-07 06:40:12
obiektyw
Największymi ofiarami mobbingu itd.,są te , które zdobyły się na to,żeby dać w mordę, trzasnąć drzwiami w jakiejś instytucji , zamknąć sobie w ten sposób "wszystkie ścieżki kariery " .No i oczywiście narazić się na ciąg dalszy , czyli szyderstwa z niudacznika , pomiatanie , pogardę , radość otoczenia ,że " coś chciał/a/, ale nic z tego nie wyszło.
2017-12-07 05:16:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”