wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Świat > Szydło i Merkel otworzyły polskie stanowisko na targach w Hanowerze

Szydło i Merkel otworzyły polskie stanowisko na targach w Hanowerze

Szydło i Merkel otworzyły polskie stanowisko na targach w Hanowerze
Data publikacji: 2017-04-24 11:18
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 2545 245896

Premier Beata Szydło wraz z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, przecinając wirtualną wstęgę, wspólnie otworzyły w poniedziałek (24 kwietnia) polskie stanowisko na międzynarodowych targach przemysłowych w Hanowerze. Polska premier zachęcała niemieckie firmy do współpracy z Polską.

Szydło podczas ceremonii otwarcia polskiego stanowiska podkreślała, że chcemy pochwalić się w Hanowerze tym, co "w Polsce jest kreatywne, młode, co jest przyszłością". Zaznaczyła, że z zadowoleniem przyjęła zaproszenie dla Polski na targi hanowerskie w charakterze kraju partnerskiego. Jak dodała, status Polski jako kraju partnerskiego podczas tegorocznej edycji targów w Hanowerze to "wielkie wyróżnienie i świadectwo rosnącej siły polskiej gospodarki, jej konkurencyjności i innowacyjności".

– Poprzez naszą obecność na targach chcemy zaprezentować Polskę jako kraj aktywnie budujący swoją przewagę konkurencyjną w oparciu o rozwój nowych technologii, przede wszystkim w obszarze automatyzacji oraz cyfryzacji procesów wytwarzania – zaznaczyła Szydło. Jak mówiła, na targach jest obecnych ponad 200 polskich firm. Zachęcała niemieckich przedsiębiorców do bardziej aktywnego włączenia się w realizację wspólnie z polskimi partnerami projektów inwestycyjnych, których celem jest wdrożenie i komercjalizacja wyników prac badawczo-rozwojowych.

– W ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, która jest głównym dokumentem programowym określającym kierunki polityki gospodarczej państwa, stawiamy na inteligentną reindustrializację, kierując się przekonaniem, że tylko dysponowanie silnym, opartym na wiedzy potencjałem przemysłowym warunkuje trwałe zwiększenie udziału polskich przedsiębiorstw w globalnych łańcuchach wartości – powiedziała Szydło. – Jednym z najważniejszych celów mojego rządu jest zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki. Chcemy skuteczniej konkurować na globalnym rynku, dlatego przywiązujemy dużą uwagę do wzmocnienia powiązań między przemysłem, biznesem a nauką.

Szefowa rządu dodała, że dzięki kompleksowemu systemowi wspierania przedsiębiorczości i inwestycji Polska stała się "niekwestionowanym liderem pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych".

– Również najbardziej prestiżowe światowe agencje ratingowe plasują Polskę w trójce najbardziej atrakcyjnych lokalizacji inwestycyjnych w Europie – zwróciła uwagę Szydło. Merkel z kolei podkreśliła, że cieszy się dziś z możliwości poznania Polski z zupełnie innej strony.

– Wielu z nas było już w Polsce, zna krajobrazy i miasta, ale Polski cyfrowej nie znamy tak dobrze. Dlatego bardzo się cieszę, że będziemy mogli rzucić okiem na inną, nie tak znaną stronę Polski – dodała kanclerz Niemiec. – Mam nadzieję, że obecność Polski na targach w Hanowerze otworzy nowy rozdział w polsko-niemieckiej współpracy, a kontakty staną się jeszcze bliższe i lepsze.

* * *

Szefowe polskiego i niemieckiego rządu otworzyły polską wystawę na tle dużego dotykowego ekranu w barwach biało-czerwonych. Oficjalnie zainaugurowały polskie stoisko, przecinając wstęgę na ekranie. W prezencie Szydło i Merkel otrzymały broszki w kształcie K-dronu – jedenastościennej bryły wynalezionej przez Polaka Janusza Kapustę, która jest stosowana w architekturze. K-dron to logo polskiej wystawy na targach w Hanowerze.

(pap)

Fot. EPA/CARSTEN KOALL

Komentarze

Gość
Dla Dobra 1050-letniej Chrzescijanskiej Polski, Miejmy rowniez nadzieje, ze obie Panie w sprawie "Multi-Kulti"... sie dalej NIE dogadaly ??
2017-04-25 23:54:40
Badzmy czujni !
Oby tylko po zakonczeniu Targow, nie zalapalo sie w targowych TIR-ach do Polski, ukrytych kilku czy kilkunastu "Niebezpiecznych Multi-Kulti"... ktorzy nie dostali pobytu w Niemczech !!
2017-04-25 00:50:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie