Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

„Szalony czyn” nastolatka

Data publikacji: 16 marca 2017 r. 19:10
Ostatnia aktualizacja: 06 marca 2019 r. 09:56
„Szalony czyn” nastolatka
 

Atak, do którego doszło w liceum w Grasse na południowym wschodzie Francji, to "szalony czyn młodego człowieka zafascynowanego bronią" - oświadczyła minister edukacji Najat Vallaud-Belkacem. 17-letni uczeń otworzył w czwartek (16 marca) ogień w szkole i ranił trzy osoby.

Minister odwiedzała akurat Grasse w czasie, gdy uczeń jednego z liceów zaczął nagle strzelać. Napastnik, który działał sam, został zatrzymany. Nieznany wcześniej policji nastolatek przyszedł do szkoły z karabinem, pistoletem, rewolwerem i dwoma granatami. 

Jak informuje agencja Reutera, powołując się na francuskie władze, 17-latek zaczął strzelać po obejrzeniu nagrań wideo ze strzelaninami w USA, takimi jak np. w Columbine w stanie Kolorado. W miejscowości tej 20 kwietnia 1999 roku dwaj uczniowie szkoły średniej zastrzelili na jej terenie dwanaścioro innych uczniów oraz nauczyciela, by potem popełnić samobójstwo. 

- Zapanowała totalna panika - powiedział telewizji BFM jeden z uczniów o imieniu Achraf. - Strzały padły jakieś 4-5 metrów od miejsca, gdzie się znajdowaliśmy. Myśleliśmy, że napastnik zmierza w naszą stronę. Słyszeliśmy, jak strzelał. 

Gdy w szkole padły strzały, część uczniów schroniła się w pobliskim supermarkecie. Na miejsce skierowano specjalne oddziały policji. Wśród osób, które odniosły obrażenia, jest dyrektor szkoły, z którym - jak donoszą niektóre źródła - uczeń był w konflikcie. W reakcji na te wydarzenia wszystkie placówki oświatowe w okolicy zostały zamknięte. Rodzicom doradzono na Twitterze, by nie jechali po dzieci, gdyż są one w pełni bezpieczne.

(pap)

Fot. PAP/EPA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Narodowość pradziadków?
2017-03-17 07:43:30
Jeden z uczniów o imieniu Achraf, taa....
Wpierw mieli Francuzi "miekkie serca"... a teraz moga miec z.... d...
2017-03-16 22:59:55
A jakie ma ten nastolatek "korzenie i pochodzenie"... i nie wykrzykiwal A.... A.... ??
///
2017-03-16 21:37:18
wyznawca korwinizmu jak nasze kuce?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA