Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Światowi przywódcy potępiają zamach we Francji [FILM]

Data publikacji: 15 lipca 2016 r. 15:03
Ostatnia aktualizacja: 18 czerwca 2018 r. 22:46
Światowi przywódcy potępiają zamach we Francji
 

Światowi przywódcy po zamachu terrorystycznym w Nicei, w którym zginęły 84 osoby, w tym dzieci, zapowiadają dalszą walkę z terroryzmem.

- Wzmocnimy nasze działania w Syrii i Iraku - zadeklarował prezydent Francji Francois Hollande. W kraju ogłoszono trzydniową żałobę narodową.

 

W imieniu amerykańskiego narodu "w najostrzejszych słowach" akt terrorystyczny w Nicei potępił prezydent USA Barack Obama.

- Nie ma zgody na terroryzm, na to, by ginęli ludzie, zrobimy wszystko, by powstrzymać to szaleństwo terroryzmu, które przetacza się w tej chwili przez Europę - powiedziała po zamachu w Nicei premier Beata Szydło.

Prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Francji napisał: "Nie pozwolimy, by przemoc i agresja, zagrażając naszym obywatelom, uderzały w podstawowe wartości, które stanowią fundament wolnego świata".

- To tragiczny paradoks, że celem ataku byli ludzie świętujący wolność, równość, braterstwo. Łączymy się z rodzinami ofiar - oświadczył z kolei szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zadeklarowała: "W walce z terroryzmem Niemcy stoją u boku Francji, jestem przekonana, że pomimo trudności wygramy tę walkę"

Według prezydenta Rosji Władimira Putina "porażające jest okrucieństwo i wyjątkowy cynizm tej zbrodni, dokonanej w dzień święta narodowego". (pap)

Film: PAP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

lemingi stop
2016-07-15 16:47:51
islamscy obywatele Francji dokonują zamachów, a Hollande będzie bombardował Syrię

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA