piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Świat > Światowi przywódcy potępiają zamach we Francji

Światowi przywódcy potępiają zamach we Francji [FILM]

Światowi przywódcy potępiają zamach we Francji
Data publikacji: 2016-07-15 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:48
Wywietleń: 990 144282

Światowi przywódcy po zamachu terrorystycznym w Nicei, w którym zginęły 84 osoby, w tym dzieci, zapowiadają dalszą walkę z terroryzmem.

- Wzmocnimy nasze działania w Syrii i Iraku - zadeklarował prezydent Francji Francois Hollande. W kraju ogłoszono trzydniową żałobę narodową.

 

W imieniu amerykańskiego narodu "w najostrzejszych słowach" akt terrorystyczny w Nicei potępił prezydent USA Barack Obama.

- Nie ma zgody na terroryzm, na to, by ginęli ludzie, zrobimy wszystko, by powstrzymać to szaleństwo terroryzmu, które przetacza się w tej chwili przez Europę - powiedziała po zamachu w Nicei premier Beata Szydło.

Prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Francji napisał: "Nie pozwolimy, by przemoc i agresja, zagrażając naszym obywatelom, uderzały w podstawowe wartości, które stanowią fundament wolnego świata".

- To tragiczny paradoks, że celem ataku byli ludzie świętujący wolność, równość, braterstwo. Łączymy się z rodzinami ofiar - oświadczył z kolei szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zadeklarowała: "W walce z terroryzmem Niemcy stoją u boku Francji, jestem przekonana, że pomimo trudności wygramy tę walkę"

Według prezydenta Rosji Władimira Putina "porażające jest okrucieństwo i wyjątkowy cynizm tej zbrodni, dokonanej w dzień święta narodowego". (pap)

Film: PAP

Komentarze

lemingi stop
islamscy obywatele Francji dokonują zamachów, a Hollande będzie bombardował Syrię
2016-07-15 16:47:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”